"Je to samozřejmě velmi důležitý zápas. Zápas roku bych to nenazýval, ale pro nás i celé Rakousko má vzhledem ke koeficientu velkou váhu. Chceme postoupit a uděláme pro to maximum," řekl Fink na tiskové konferenci.

Ofenzivní taktika

Austrii se na venkovních hřištích daří, na Astře Giurgiu i na půdě AS Řím nastřílela po třech gólech a odvezla si dohromady čtyři z pěti bodů. A ofenzivní podívanou slibuje Fink i v Plzni. "Bude to velká zábava pro hráče i pro diváky. Budeme hrát proti aktuálnímu českému mistrovi, my hrajeme o postup, takže do toho půjdeme hodně ofenzivně a půjdeme si za výhrou," prohlásil kouč Austrie.

Přední rakouský celek má šanci postoupit poprvé od sezony 2004/05. "Málokdo nám věřil, ale teď jsme tu a můžeme to dokázat. Těšíme se na utkání, pro naše chlapce je to velký zážitek," dodal.

Tentokrát zřejmě nedá šanci mladému českému obránci Patriziovi Stronatimu, který proti Plzni nastoupil v prvním duelu a pomohl k bezbrankové remíze. "Tehdy jsme měli výpadky v obraně. Stronati podal velmi dobrý výkon, ale teď potřebujeme nasadit naší nejsilnější sestavu," připustil Fink.

Bez kapitána Grünwalda

Z ní mu ale vypadl kapitán Alexander Grünwald, který má trest za vyloučení v minulém zápase. Pásku místo něj převezme další klíčový záložník Raphael Holzhauser, který bude pro Plzeň znamenat velké nebezpečí i kvůli své téměř dvoumetrové výšce.

"Musíme vyhrát, ale jsme na to dobře připraveni. Musíme si pohlídat jejich nebezpečné útočníky, hrát po stranách a hlavně ucpat střed hřiště a nedovolovat jim rychlý přechod do útoku," míní Holzhauser.

Ten spoléhá i na venkovní formu svého týmu, který na hřištích soupeřů v pohárech ztratil v posledních pěti zápasech jen dva body. "Je pravda, že venku nám to jde. Teď se to pokusíme potvrdit. Nálada je velmi dobrá a uvidíme, co se nám povede," dodal.