Kouč Dejmal se chystá na Slavii

Sez. Ústí - Zdánlivě jen 4. kolo Poháru Českomoravského fotbalového svazu, které má jasného favorita.

21.10.2008

Trenér Jindřich Dejmal dovedl Sezimovo Ústí mezi špičku třetí ligy.Foto: Pavel Šácha

Ve skutečnosti ale zvláštně prestižní zápas. Pro Slavii, úřadujícího českého mistra, i pro třetiligové mužstvo Sezimovo Ústí, které vede Jindřich Dejmal, bývalý trenér sešívaných a muž nechvalně spojený s tvz. karamelkovou aférou, dopingovou kauzou.

Slavia bude nezvyklým „sparingpartnerem“ svého B týmu. Ten totiž stejného soupeře v neděli přivítá v rámci mistrovské soutěže.

„S trenérem béčka Mírou Janů už jsme domluveni, že si předáme nějaké informace,“ usmíval se slávistický kouč Karel Jarolím.

Navíc ikona klubu Vladimír Šmicer se netají tím, že právě triumf v domácím poháru je jeho letošním snem.

„Zatím nemám tušení, jestli budu hrát. To záleží na trenérovi, koho postaví hned od začátku a koho nechá odpočívat, aby ho případně šetřil na následující těžké utkání v Mladé Boleslavi,“ poznamenal vždy usměvavý záložník.

Jihočeský celek má o motivaci postaráno už pouhou atraktivitou soupeře. A kouč Dejmal dvojnásob: z prvoligových trenérských výšin, kde vedl i Slavii, sestoupil také díky „karamelkové aféře“.

V době, kdy trénoval Drnovice, měl svým hráčům nabízet ve formě karamelek nepovolený lék Glicoramin.

„Lidi si mě zapsali, zaškatulkovali. Tím pádem jsem pro některé ztracen,“ řekl s odstupem času časopisu Hattrick a je zřejmé, že každá velká výhra pro něj představuje jistou satisfakci.

Využije své zkušenosti i proti rozjeté Slavii? Nebo záložník Šmicer bude dál snít sen o triumfu v domácím poháru?

Ministr Brabec: Život je krátký na hádky. Země potřebuje stabilní vládu

/ROZHOVOR/ Co znamenají volební výsledky? Jak se bude vyjednávat? Nejen nad tím se zamyslel lídr krajské kandidátky ANO Richard Brabec v rozhovoru pro Deník.

FOTOGALERIE: Při smrtelné nehodě se vážně zranili další tři lidé

Smrtelná dopravní nehoda zablokovala v neděli dopoledne silnici mezi Javornou a Železnou Rudou. U odbočky na Zhůří se čelně srazila dvě osobní auta, muž německé národnosti nehodu nepřežil.

Parádní start. Plíšková na úvod Turnaje mistryň vyzrála na Williamsovou

Po pátečním losu singapurských skupin se Karolína Plíšková spokojeně usmívala. „Nevím, jak to vidí ostatní holky, ale já jsem se složením skupiny spokojená,“ povídala česká tenistka.

Extraliga po 16. kole: Zlín slavil v mocném finiši. Vondrka odbrzdil Piráty

/FOTOGALERIE/ Že na vítězství stačí necelé tři poslední minuty zápasu doma ukázali hokejisté Zlína v mocném finiši. Zlínští hostili Liberec, který v samém závěru pohodlně vedl 2:0. Jenže Zlín v 58. minutě snížil Robertsem Bukartsem a v čase 59:44 vyrovnal Freibergs. Obě branky dali domácí při hře bez brankáře. V následném prodloužení vystřelil Beranům dva body Honejsek.