Z lavičky ho zvedl bídný start do zápasu s Čínou. „Nechtělo se mi věřit, že je to možné,“ řekl o trefě soupeře ze čtvrté minuty.

Jak to, že jste nezvládli úvod zápasu?
Můžeme si za to sami. Začátek jsme prospali, dostali gól, což byla voda na mlýn soupeři. My nebyli schopní pořádně zakončit. 

Prozradíte, co se dělo o půli v kabině? Zvýšil jste hlas?
Je fakt, že jsme si k poločasu něco řekli. Chtěli jsme, aby hráči zabrali, reagovali jsme střídáním… Podařilo se, ale spousta dalších šancí zůstala nevyužita.

Pak už jste byl spokojený? Za pět minut jste dali hned tři góly…
Takhle by to šlo. (smích) Schick s Krmenčíkem hru zvedli. Ne nadarmo se říká: jak hrají útočníci, tak hraje celé mužstvo. Pomohli.

Co vám dal China Cup?
Zkušenosti. S Uruguayí byla škoda, že jsme zápas nemohli odehrát v lepším rozpoložení. Měli jsme potíže s organizací hry. Tohle už bylo zase o něčem jiném. Museli jsme dobývat.

Jak byste zhodnotil výkon debutantů?
Nemůžu říct, že by mě někdo zklamal. Lukáš Masopust šel ze hřiště, protože jsme potřebovali zkušenosti. Michal Trávník je příslibem. Řekl jsem mu, co od něj chci, aby to dělal i v klubu.

Další sraz je v červnu, vyzvete Austrálii a Nigérii. Máte už představu, na čem budete do té doby pracovat?
Co mám dělat? Hráči se mi rozutečou a mě čeká pauza. (smutný úsměv) A pak začínáme znovu. My se snažíme využít každé chvilky a pracovat s hráči, aby všechno fungovalo. Ale je to ovlivněné časem, který máme.

Hodnocení hráčů na turnaji v Číně.