Těžkého úkolu se nebojí, ale uvědomuje si, že všechny čeká na jaře hodně těžká šichta.

Jak jste strávil zimní přestávku a vánoční svátky?
Normálně, asi jako každý. U nás se nic převratného neděje. Jsme rádi, že jsme spolu všichni pohromadě.

Vy jste měl před příchodem do Jihlavy trenérskou pauzu, takže jste nyní opravdu odpočíval, nebo jste se vrhl na plánování zimní přípravy?
Oboje. Samozřejmě jsem odpočíval, ale dělal jsem si i poznámky k týmu. Za těch zhruba čtrnáct dní, které jsem tady na podzim byl, jsem si to tady všechno prošel, abych věděl, kde co je. Také jsme se dvakrát sešli s asistentem Kluckým, abychom si udělali první plán.

Když se ohlédneme za vašimi předchozími štacemi, tak tam není klub, který by byl tak akutně ohrožen sestupem, jako momentálně Vysočina. Je to pro vás o to větší výzva, nebo jste z toho naopak trošku nervózní?
Tak já jsem nervózní vždycky. Je to liga, a já nerozlišuji, jestli hrajeme o záchranu, nebo o titul. Já beru pozitivně to, že zde mohu trénovat. A nejsem z těch, kteří by vyhlašovali, že chci hrát jenom o poháry… (smích)

Mluvil jste o čtrnácti dnech u týmu. Stačil jste za tu krátkou dobu hráče poznat? Je v Jihlavě kádr na udržení ligy?
Poslední utkání na podzim, které bylo velmi důležité, jsme vyhráli a nepřezimovali jsme díky tomu jako poslední. Neříkám, že jsme tenkrát podali optimální výkon, měli jsme i trošku štěstí. Současný kádr své kvality má, v některých zápasech, které jsem viděl, to i prokázal. Uvědomujeme si, že o záchranu se bude prát dost týmů a čeká nás hodně tvrdá práce. Je to fotbal, stát se může cokoliv, ale podmínky máme výborné a pokusíme se je zúročit.

Zimní příprava už byla při vašem příchodu naplánována. Budete na ní něco měnit?
Ne. Byl tady trenér, který je hodně zkušený, a já nejsem z těch, kdo by to chtěl všechno překopat podle svého.

První trénink absolvovalo čtyřiadvacet hráčů, pět jich je na marodce, někdo ještě přijde. Kdy chcete mít jasno o složení kádru a s kolika hráči půjdete do jarní části sezony?
Jedenáct stačí, ne? (smích) Domnívám se, že do ligy půjdeme s třiadvaceti hráči, což je dostačující počet. Čeká nás čtrnáct ligových zápasů, jsme stále v poháru, takže plus maximálně pět pohárových duelů. Případných devatenáct zápasů by takový počet hráčů měl v pohodě zvládnout.