„Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme podat výkon ne na hranici, ale nad hranicí našich možností," konstatoval lodivod Slovácka Stanislav Levý.

V podobné situaci jako před sobotním zápasem byli fotbalisté Slovácka již minulý týden, kdy hostili rozjetou Plzeň. A dokázali ji přibrzdit. Tentokrát ovšem půjdou do utkání výrazně oslabení. Právě v duelu proti úřadujícímu šampionovi totiž viděli počtvrté v letošní sezoně žlutou kartu Rada, Košút i Šimko, a tak v Edenu budou chybět.

„Je to samozřejmě nepříjemná situace. Vypadli nám z obrany tři hráči a navíc budeme postrádat i zraněného Civiče. Na druhou stranu je to šance pro hráče, kteří nedostávali tolik příležitostí. Mají ohromnou možnost se na Slavii ukázat a potvrdit, že do kádru patří oprávněně. Je jenom na nich, jestli nám zamotají hlavu i do dalších zápasů," nechal se slyšet Stanislav Levý.

Slovácko se musí rvát

Možností, jak je nahradit, zkušený kouč moc nemá. Na pravý kraj přichází v úvahu jen uzdravený Chvátal, na stoperské pozice pak Hofmann s Břečkou, kteří toho letos moc neodehráli. Mnohem pravděpodobnější je ale varianta, že nastoupí pouze jeden z nich a dozadu se stáhne jeden z defenzivních štítů Šumulikoski nebo Daníček.

Asistent trenéra Levého Michal Kordula je přesvědčený, že náhradníci svou úlohu zvládnou. „Věděli jsme, že nás to jednou potká. Klukům, kteří půjdou do hry, věříme. Víme, že se o to poperou a vydají ze sebe maximum, co to půjde," poznamenal Michal Kordula, který Slavii sledoval při středeční dohrávce prvního kola v Brně, kde podala výborný výkon a odvezla si tři body za vítězství 4:1.

„Slavia ukázala, že nás čeká ohromně těžký soupeř. Nebojím se říct, že je to v současnosti nejlepší mužstvo celé ligy. Je v laufu, my se ale musíme rvát," dodal slovácký asistent.

Šilhavý věří v další tři body

Sešívaní jsou po posledních úspěších plní sebevědomí. „Všichni jsme na zápas natěšení, věřím, že nás přijdou povzbudit fanoušci a uděláme jim radost vítězstvím. Byla by škoda si to pokazit. S respektem k soupeři, tohle doma nepotvrdit by byl hřích. Jsem přesvědčený, že pokud k tomu přistoupíme jako k předchozím zápasům, tak duel se Slováckem zvládneme," je trenér Slavie Jaroslav Šilhavý optimistou.

Jedinou nevýhodou jeho týmu by mohla být skutečnost, že má v nohách středeční dohrávku. Vzhledem k tomu, že byla vítězná, by to však podle něj na mužstvu nemělo zanechat stopy. „Vždy je jednodušší dávat tým dohromady, když se vyhrává a daří se. Nálada na tréninku je skvělá, i únava se vstřebává mnohem rychleji, než když se prohrává," dobře ví slávistický lodivod.