Rozprodej podzimního mistra? Nic takového! Největší osobnosti teplického fotbalového klubu, včetně kouče Plíška, podepsaly na Stínadlech nové kontrakty.

„Mužstvo zůstane pohromadě, vysíláme tak jasný signál, kde bychom chtěli hrát,“ pronesl ve středu na tiskové konferenci František Hrdlička, ředitel klubu.

„Nikoho ze základního kádru neuvolníme, tedy pokud by nepřišla výjimečná nabídka, ta ale na stole neleží. Jednáme o posilách, ale nejsou to hráči, kteří by hned měli zapadnout.“

Jiří Plíšek neskrýval po podpisu smlouvy spokojenost. „Je to odměna nejen pro mě. Stojí za připomenutí, že trenér by bez podpory hráčů a týmu nemohl být úspěšný, a to platí i obráceně. Posouváme se o krok dál. Budeme pracovat na stabilizaci a vytváření perspektivy. Nezajímá nás jen vrchol ledovce, ale i struktura celého klubu.“

Až do roku 2013 se vedle Plíška upsaly i opory Vachoušek, Vondrášek, Rosa, Mareš a Ljevakovič. O rok prodloužila končící smlouvu ikona klubu Verbíř. „Vše nasvědčuje tomu, že prodlouží i Lukáš. Jsem rád, že se rozhodli pokračovat hlavně Verbíř a Vachoušek, ti patří k osobnostem,“ potěšilo Hrdličku.

Dlouhodobým kontraktem překvapil Štěpán Vachoušek, který se netajil tím, že by rád odešel do zahraničí. „Ta šance pořád je, já jsem ale v Teplicích spokojený, jsem tady doma. Mám děti, které tady chodí do školy a hrají fotbal. Jsem spokojený a proto jsem se rozhodl prodloužit smlouvu,“ uvedl vůdce týmu.

Jubilejní 20. sezonu na Stínadlech by mohl oslavit Pavel Verbíř. „V lednu začnu devatenáctou sezonu, bylo by to příjemné udělat dvacetiletku, ale takhle daleko se nedívám. Jsem rád, za každý rok,“ pravil sedmatřicetiletý veterán.