S klubem skončil krok před Ligou mistrů na kopačkách Celtiku Glasgow a v městském ligovém derby s CSKA přišly o vedení a náskok v čele soutěže až v páté minutě nastavení.

„Byl to těžký týden. Osobně jsem hodně zklamaný. Možná nejvíce za celou fotbalovou kariéru,“ řekl sedmadvacetiletý zadák. Nejvíce prý zabolelo vypadnutí z milionářské klubové soutěže. „Byli jsme v obou zápasech lepší. Vypadli jsme až na penalty,“ vrátil se Kováč ke středečnímu vyřazení se skotským mistrem.

Náplastí na čerstvé rány mu tak může být pozvánka na kvalifikační dvojutkání se San Marinem a Irskem. Blonďatý obránce či defenzivní záložník se stává ve výběru Karla Brücknera stálicí. Ačkoliv většinou patří mezi náhradníky, nechyběl v nominaci reprezentačního kouče od loňského světového šampionátu v Německu.

Tedy až na jednu výjimku. Podzimní liberecké utkání proti San Marinu. Nejbližšího soupeře národního celku.

„Hra San Marina už dospěla. Na začátku kvalifikace prohrávali se soupeři s pěknými příděly, ale nyní už je i u nich vidět jakýsi systém,“ všimnul si Radoslav Kováč. Při technicko – taktické poradě trenér Karel Brückener pouštěl svým ovečkám na videu domácí kvalifikační zápas San Marina proti Kypru. Dvou outsiderů skupiny. Šťastnější byli tehdy ostrované. Vyhráli 1:0.

Od českého mužstva se přeci jen čeká větší gólový příděl. „Máme lepší mužstvo než Kypr. Osobně bych klidně bral i stejnou výhru. Hlavně aby byly tři body,“ říká svorně jako ostatní členi reprezentačního výběru Radoslav Kováč.