"Pamatuji si to dobře, ten zápas v Neapoli byl skvělý. Povedlo se nám vyhrát tam i vzápětí doma v odvetě na Viktorce. Vyzkoušeli jsme si to a víme, že italský tým je nepříjemným a těžkým soupeřem, ale hrát se dá určitě i s nimi," řekl Kozáčik.

Jeho celek má po čtyřech zápasech skupiny na posledním místě tabulky tři body a potřebuje zvítězit. "Pořád máme o co hrát. I když je to hrozně těžký soupeř, už několikrát jsme se v pohárech přesvědčili, že hrát se dá s každým. Věřím, že ten zápas odehrajeme tak, aby postupová šance žila," uvedl dvaatřicetiletý brankář.

Plzeň čeká na stadionu druhého týmu italské ligy nejtěžší zápas ve skupině. "Těšíme se na to. Je to svátek, je to veliký tým. Mají velká jména v kádru, ale taky bude záležet na nich, jak k tomu přistoupí. Potom samozřejmě na našem přístupu. Musíme hrát naplno a pak se třeba štěstí přikloní na naši stranu," prohlásil Kozáčik.

Nepovažuje za výhodu, že Římané mají poměrně velikou marodku, na níž je i legenda klubu Francesco Totti. "Těch hvězd je tam víc. Ať už je to v útoku Džeko, nebo v záloze De Rossi. Mají široký kádr, takže když někdo vypadne, dokážou ho nahradit," podotkl Kozáčik.

TAKÉ ČTĚTE: Zopakovat výhru z Neapole? Pivarník: Dá se to, ale AS Řím nás nepodceníkozáči