Spousta hráčů tak nestihne po náročné sezoně ideálně zregenerovat. „Je to krátká pauza, ale to holt patří k mistrovství světa,“ uvedl nejlepší střelec turnaje Harry Kane.

Na soupisky pro mistrovství světa bylo celkem zapsáno 736 hráčů, přičemž nejvíce zástupců vyslaly kluby Premier League. Není taktéž překvapením, že výraznou část na tomto příspěvku tvoří zástupci klubů „velké šestky“ v čele s anglickým mistrem Manchesterem City.

Starty TOP 5 evropských ligZdroj: DENÍK

Pouze Fulham a Bournemouth začali přípravu s kompletním kádrem, v dalších osmnácti týmech čekali celkem na 110 hráčů, kteří se objevili v Rusku.

Ilustrační foto
Rychlý jako Bolt. Tak vypadá televizní fotbalová (r)evoluce

Na nekompletní kádr už si tak stihl postěžovat například José Mourinho, jehož Manchester United je nyní ve Spojených státech. Rudým Ďáblům zatím chybí například brankář De Gea, Belgičané Fellaini a Lukaku zlatý hoch Pogba a další důležití členové sestavy. Právě Manchester navíc vykopne desátého srpna v předehrávce proti Leicesteru nový ročník Premier League

„Televize na nás nebyla moc hodná s pátečním zápasem, komplikuje nám to spoustu věcí. Mám trochu obavy kvůli tomu, že nemám kompletní tým. Ale tak to prostě je a musíme se snažit předvést co nejlepší výkony s hráči, které máme k dispozici,“ prohlásil portugalský stratég.

Ještě větší starosti si mohou dělat u městského konkurenta. City vyslalo na turnaj celkem šestnáct hráčů, kteří dohromady odehráli 5636 minut, o moc lépe na tom není ani Tottenham s 5202 minutami.

Patnáctiletý talent Slovácka Filip Vecheta v létě absolvoval stáž v Bayernu Mnichov, kde potkal i Miroslava Kloseho.
Mladík Vecheta nastoupil za Bayern. Klose? Normální chlap, říká

Nějvětší hvězda londýnského celku a kapitán Anglie Harry Kane se například k týmu připojí až šestého srpna, tedy pět dní před prvním střetnutím.

„Do té doby samozřejmě budu sám trénovat. Všichni musíme být připravení na start soutěže,“ řekl produktivní útočník.

Hráči, kteří se na turnaji probojovali až do závěrečných klání o medaile, dostali v drtivé většině třítýdenní volno.

V Liverpoolu tak nemohou v úvodu počítat například s Jordanem Hendersonem či Dejanem Lovrenem. Pep Guardiola pak zřejmě nenasadí Kevina de Bruyneho či Raheema Sterlinga. Další Angličan ve služnách City John Stones však i přes vysokou vytíženost touží být ihned k dispozici.

„Budu mít pár týdnů pauzu, ale pak chci pokračovat tam, kde jsme přestali. Hodlám být maximálně připravený a dále se zlepšovat,“ řekl Stones.

Ilustrační foto.
Start za dveřmi. Fotbalové soutěže na Svitavsku slibují spoustu lákadel

Projeví se na týmech absence některých hvězd? Bude mít Manchester City ztíženou cestu za obhajobou?

Odpovědi na tyto otázky se dozvíme možná až později, start anglické ligy však rozhodně bude zajímavý.