"Čekali jsme těžké utkání a to se potvrdilo. Do zápasu jsme vstoupili s přílišným respektem, ale těch těžkých dvacet minut jsme naštěstí přežili," komentoval místy drtivý tlak soupeře trenér Krejčí.

ČTĚTE TAKÉ: Kopic po porážce s Villarrealem: Trvalo půl hodiny, než jsme přepnuli rychlost

Kdyby Plzeň prohrávala o tři branky, nikdo by se nemohl divit. Pak se ale svěřenci trenéra Krejčího postupně zvedali a začali hrát odvážněji. „Postupně jsme se zlepšili, měli jsme spoustu standardních situací, ale bohužel jsme se neprosadili," litoval kouč Viktorie.

Západočeši nastoupili aktivně i do druhého poločasu, ale po devíti minutách je srazila branka Brazilce Baptistaa. „Přišla individuální akce soupeře, která rozhodla. Při gólové akci Villarrealu jsme měli míč pod kontrolou, ale založili jsme soupeři protiútok a pak to měli obránci složité, aby se chytli s rozběhlými útočníky," míní Krejčí.

„Po vyloučení Vency Procházky deset minut před koncem už jsme ztratili šanci na lepší výsledek," potvrdil trenér. „Podle mne mu rozhodčí žlutou kartu mohl dát, ale také nemusel. Venca hraje dobře, dnes to měl ale těžké, protože se to na něj valilo a všechny ty situace byly obtížné na řešení," míní kouč Plzně.

Jeho tým podle něj nezanechal ve Španělsku špatný dojem. „Musím kluky pochválit, dřeli a neodehráli vůbec špatný zápas proti tak silnému celku. Bohužel bez bodového zisku. Věřím ale, že nás to povzbudí do dalších těžkých zápasů," dodal trenér Krejčí.