Také ve druhém jarním utkání nejvyšší soutěže nastoupili vedle sebe uprostřed hřiště a oslavili domácí vítězství 1:0 nad olomouckou Sigmou. „Když Honza vidí, že jsem blbě postavený nebo něco dělám hůř, poradí mi. Beru si jeho slova k srdci a strašně mi to pomáhá,“ popisuje český reprezentant do devatenácti let.

Polák za seniorský národní tým odehrál 57 utkání, stal se evropským šampionem do 21 let v roce 2002, fotbal okusil v Německu nebo Belgii. „Jsem rád, jak je komunikativní. Říká mi, jak situace vidí a debatujeme spolu,“ pochvaluje si mladík, který pochází z Rosic na Brněnsku.

Proti Hanákům vyšla Zbrojovce taktika se třemi záložníky, kdy Krejčí, Polák a Miloš Kratochvíl ovládli střed hřiště. „Do defenzivy jsme hráli vedle sebe v jedné řadě a vystupovali podle toho, na jaké straně se hrálo. Vlevo já, na středu Poly a vpravo Kráťa. Celý týden jsme trénovali a dařilo se nám to,“ sděluje.

Zbrojovka si v osmnáctém kole připsala cenný triumf nad do té doby druhým celkem tabulky. „Byl to těžký zápas, hlavně druhý poločas na nás hosté hodně tlačili, ale ustáli jsme to a výborným týmovým výkonem utkání dotáhli do vítězného konce,“ raduje se.

Krejčímu evidentně duel sedl, zachytil spoustu míčů, vyhrával důležité osobní souboje. „Snažil jsem se do defenzivy dělat, co trenér chtěl a snad jsem splnil, co jsem měl. Poslední minuty ještě v tom počasí nebyly příjemné. Jsem rád, že je utkání za námi a vyhráli jsme,“ oddechl si.

Skvělý výkon korunoval přihrávkou na Rafaela Acostu, který vstřelil jediný gól zápasu. „Viděl jsem Tondu Růska i Acostu a dával jsem tam míč cíleně. Rafa si ho vzal a zkušeně bodlem zakončil, což gólman nečekal,“ komentuje brankovou situaci.

Zbrojovka napravila předchozí prohru 0:1 na hřišti Bohemians 1905. „Poučili jsme se z toho zápasu, víc jsme bojovali, dařilo se nám nabírat hráče, sbírali jsme křížné balony. Určitě jsme se zlepšili a posouváme se dopředu,“ míní zbrojovácký talent.

Krejčí v první lize dosud odehrál sedmnáct střetnutí, obě jarní utkání od první minuty. „Snažím se každý trénink hrát naplno a celý týden bojovat, abych se do základu dostal, záleží jenom na mně. Jsem rád, že mi trenér dává příležitosti, budu se toho držet a snad hrát v základu co nejvíc,“ vyhlašuje.

V základní sestavě proti Sigmě naskočil i jeho parťák z ročníku 1999 Antonín Růsek, před týdnem hrál zase další vrstevník Martin Zikl. „S Tondou a Zikim jsme spolu odmala. Jsme parta a je dobře, že nás hraje v áčku víc mladých. Dobře jsme zapadli do mužstva a kluci nás berou. Jsme jeden tým, což je paráda,“ usmívá se štítový záložník.