„V lize bych si dokázal vybrat posilu, jsou tam zajímaví hráči, ale kádr máme široký a kvalitní, takže pokud se nestane něco nečekaného, tak se oslabovat ani posilovat nebude," řekl Krejčí v pondělním rozhovoru s novináři na startu přípravy.

„Budu požadovat, aby někdo přišel, jen pokud někdo odejde. Přál bych si třeba Zlatana Ibrahimovice, který teď prý bude volný hráč, ale toho mi vedení asi nepřivede. Takže budeme pracovat s tím, co tu máme," jmenoval v žertu švédskou megahvězdu Paris St. Germain.

Jedinou výraznější změnou v kabině je tak odchod kapitána týmu a reprezentačního stopera Václava Procházky do Turecka, jeho místo zaujme navrátilec z hostování a rovněž reprezentační stoper Roman Hubník. Spolu s ním se vrátili i mladí hráči David Štípek, Matěj Končal, Jan Suchan a Michael Krmenčík.

„Odešel jen Procházka, ale zase se vrátil Hubník, což je kvalitní náhrada. Je dobře, když je konkurence v týmu, proto jsme si stáhli všechny hráče. Chtěl jsem je vidět. Třeba Suchana vůbec neznám, ostatní jsem také dlouho neviděl," vysvětlil Krejčí.

Je zvědavý na mladé hráče

Širší kádr by měl zůstat pohromadě zřejmě až do soustředění v Turecku. Po návratu by mělo dojít k jeho zúžení a na další soustředění na Maltu už pojede tým, se kterým bude Krejčí počítat pro jaro.

„Mladí kluci dostanou prostor a musí prokázat, že na Plzeň mají jako dříve Vláďa Darida či Patrik Hrošovský. Krmenčík odvedl v Dukle kus dobré práce a patřil mezi lepší hráče Dukly. David Štípek to má složité, protože tu máme na jeho post dva reprezentanty. Ale hraje dobře, jen mu chybí produktivita. Končala zase brzdí časté zdravotní problémy. Všichni dostanou šanci a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Budeme to redukovat postupně," prohlásil Krejčí.

Ten po náročném podzimu, kdy nečekaně převzal tým po Miroslavu Koubkovi a musel skloubit povinnosti ve Viktorii i u národního týmu v roli asistenta, využil vánoční svátky k odpočinku v kruhu rodiny. Pondělního startu přípravy už se ale nemohl dočkat.

„Už jsem se docela těšil, protože volna bylo dost. Věnoval jsem se rodině a známým, na které jsem přes rok neměl moc času. Bylo to příjemné, ale už jsem se těšil do práce," připustil.

Kádr ViktorieBrankáři: Matúš Kozáčik, Petr Bolek, Roman Pavlík.
Obránci: Jan Baránek, Lukáš Hejda, Roman Hubník, David Limberský, Aleš Matějů, Matěj Končal, Radim Řezník.
Záložníci: Tomáš Hořava, Patrik Hrošovský, Daniel Kolář, Milan Petržela, Václav Pilař, Jan Kovařík, Ondřej Vaněk, Jan Kopic, František Rajtoral, Egon Vůch, Jan Suchan, David Štípek, Tomáš Kučera.
Útočníci: Michal Ďuriš, Jan Holenda, Aidin Mahmutovič, Michael Krmenčík.