Pozvání přijali například olympijští vítězové z Nagana Martin Straka a Jaroslav Špaček. Na hřišti nechyběli ani známí herci Ondřej Vetchý, Jakub Kohák, Vojtěch Dyk nebo Ivan Trojan a také elitní hokejisté včetně kapitána národního týmu z nedávného mistrovství světa Jakuba Voráčka či Jiřího Hudlera.

Do Plzně přijeli i "Horviho" bývalí spoluhráči a kamarádi v čele s Petrem Jiráčkem, Janem Rezkem nebo Vladimírem Daridou.

„My chceme gól," skandovaly zaplněné tribuny Doosan Areny. Dočkaly se v desáté minutě, kdy skóre otevřeli Červení - trefil se Jakub Voráček.

S góly se roztrhl pytel, první půle skončila smírně 4:4. Utkání se mělo hrát dvakrát pětatřicet minut, ale druhý poločas se hrál jen třicet minut.

„Musíme to zkrátit o pět minut, kluci už jsou unavení a navíc mají velkou žízeň. Ale bude to velká jízda," slíbil o přestávce "Horvi", který dostal před utkáním důchodcovskou výbavu - houpací křeslo, deku, fajfku a papuče.

Na posledních pět minut přišel za obrovského potlesku na hřiště syn Pavla Horvátha - Patrik. Junior se uvedl skvěle, po minutovém pobytu na hřišti vstřelil gól týmu Červených a plzeňský kotel vyvolával jeho jméno. Následoval pokutový kop, který Horváth starší rozehrál na svého syna a Patrik stanovil konečný výsledek – 12:7.

Potlesk po závěrečném hvizdu sudího Královce nebral konce. A když frontmen Olympiku Petr Janda zazpíval Pavlu Horváthovi píseň "Skončili jsme, jasná zpráva", ikona Viktorie si utírala slzy.

Výtěžek z utkání poputuje na charitu: bude rozdělen mezi Fakultní nemocnici Plzeň, handicapované spoluobčany ve Stříbře a nemocného plzeňského fotbalistu Mariána Čišovského.

"Horviho poslední desítka":

Modří - Červení 7:12 (4:4)
Branky: 16. a 17. Bakoš, 35.+2 a 39. Kohák, 26. Pletka, 47. Vlasák, 55. Vetchý z pen. - 15. a 53. Dyk, 33. a 52. Pilař, 41. a 60. z pen. Pavel Horváth, 43. a 47. Tecl, 61. a 63. Patrik Horváth, 10. Voráček, 20. Rezek. Rozhodčí: Královec, M. Paták.
Modří: Matúš Kozáčik, Michal Špit - Václav Procházka, František Rajtoral, Jan Chramosta, Ondřej Vaněk, Tomáš Hořava, Milan Petržela, Marek Bakoš, Petr Jiráček, Václav Pletka, Tomáš Vlasák, Jiří Hudler, Jaroslav Špaček, Ivan Hašek, Ondřej Vetchý, Jakub Kohák, Pavel Horváth, Patrik Horváth.
Červení: Petr Bolek, Roman Pavlík - David Limberský, Jan Kovařík, Daniel Kolář, Lukáš Hejda, Patrik Hrošovský, Václav Pilař, Stanislav Tecl, Jan Holenda, Jan Rezek, Vladimír Darida, Jan Kovář, Martin Straka, Jakub Voráček, Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Pavel Horváth, Patrik Horváth.