Ne, nebyla to ta Slavia, na kterou jsou fanoušci poslední dobou navyklí. Sešívaným chyběl drajv, úspěšna koncovka a vzadu se obrana dopouštěla snadných chyb. Maccabi Haifa tak po brance Godsway Donyoha ze 24. minuty zvítězilo 1:0 a odsunulo Slavii na nepostupové třetí místo.

Zklamaní hráči Slavie po porážce v Haifě.
Komplikace. Slavia nebodovala podruhé v řadě. V Haifě padla 0:1

„Od týmu čekám výrazně více než výkony z poslední doby. Možná všichni hráči dobře nechápou, co to znamená hrát za Slavii a že nelze žít z úspěchů minulosti,“ rozohnil se slávistické šéf Jaroslav Tvrdík na svém twitterovém účtu.

Řada slávistických fanoušků kritizuje složení základní jedenáctky v Haifě, figurovali v ní totiž jen dva Češi - brankář Ondřej Kolář a útočník Jan Kuchta. Podle nich se pak celková absence českých hráčů projevuje na celkové mentalitě týmu.

"Děláme chyby v defenzivě, které se na evropské scéně trestají a v minulých sezonách jsme je nedělali. Není možné, abychom nabídli takové pozice. Maccabi mělo dva sólové nájezdy, což je nepřijatelné pro evropskou úroveň, to pak nejde ta utkání zvládat. Organizace hry, komunikace na hřišti a postavení i reakce na situace musí být od všech mnohem lepší," mrzelo trenéra Jindřicha Trpišovského.

Šanci napravit nepříliš povedené období bude mít Slavia v lize. Pokud porazí Budějovice, Olomouc a Plzeň, posune se na první místo ligové tabulky.