„Nepodařené zápasy se na týmu vždycky podepíšou, zejména když jde o utkání, ve kterém se rozhoduje, jak může sezona vypadat," řekl Dočkal na tiskové konferenci. „Proto je důležité, jak na to tým dokáže zareagovat a zbaví se špatného pocitu, který jsme si ze zápasu odnesli," dodal.

Dočkal přiznal, že po nedělní prohře 1:2 v Plzni, která navíc hrála celý druhý poločas v deseti, nešetřil trenér kritikou. „Je pravda, že to byl jeden z nejhorších zážitků, co jsem ve Spartě. Navíc jsme si předchozíma zápasama vybudovali nějaký status, který jsme jedním výkonem znehodnotili," uvedl český reprezentant.

„Ale i hodně negativní hodnocení může přinést něco dobrého, co nás může posunout dál. Bylo to kritické, ale konstruktivní," prohlásil Dočkal s přáním, aby na Letné proti Schalke Sparta získala část ztraceného renomé zpět. „Můžeme to zase trochu strhnout na svou stranu. Ale šlo o jeden zápas, nemyslím si, že bychom byli v nějaké dlouhodobé krizi. Kdybychom prohráli čtyři zápasy za sebou, bylo by to horší," uvedl.

Do karet by Spartě mohlo hrát zejména to, že v utkáních, kdy není favoritem, se jí hraje výrazně lépe. „Většinou hrajeme zápasy, kde jiný výsledek než výhra je zklamání. Když je tlak naopak na soupeři, tak někde v hlavě to asi máte a hrajete trochu víc uvolněně," prohlásil.

„Ale to, že nejsme favorit, nemění nic na tom, že chceme vyhrát. Spíš jde o reakci po utkání, které můžeme prohrát, i když ho odehrajeme na sto procent, protože Schalke je prostě kvalitnější. Ale v takovém případě se s tím vyrovnáme spíš než v lize, kdy by kvalita měla být na naší straně."