"Těším se moc. Na tréninku jsem teď zakončení piloval, tak uvidíme. Formu docela cítím. Doufám, že se trefím. Byl by to neskutečný pocit," řekl Krmenčík novinářům před odletem do Říma.

"V Boleslavi mi to Laco Takács třikrát zblokoval, jinak by to byla šance. Jsme nabuzení, chceme vyhrát a chceme dávat góly," doplnil třiadvacetiletý rodák z Kraslic.

Plzeň je po čtyřech zápasech skupiny Evropské ligy s třemi remízami a jednou prohrou na posledním místě a k udržení nadějí bez ohledu na výsledek souběžně hraného utkání potřebuje v Římě zvítězit. "Víme, že když ve zbylých dvou zápasech vyhrajeme, na sto procent postoupíme. Čeká nás ale nejtěžší zápas ve skupině a hlavně nejtěžší soupeř," mínil Krmenčík.

Velká ofenzivní síla

"Koukali jsme na video, trenér nám ukazoval všemožné způsoby, jak se dostávají do útoků, jak dávají balony za obranu. V jejich mužstvu je neskutečná síla. Ale když necháme na hřišti vše, i kus sebe, mohli bychom uspět. Je to otevřené," věří Krmenčík.

V září v úvodním domácím utkání skupiny s AS Řím (1:1) přišel na trávník až v 78. minutě jako střídající hráč, od té doby se ale vypracoval v momentální plzeňskou útočnou jedničku a v Itálii by měl nastoupit od začátku.

"Těším se na to, že budeme hrát proti takovému klubu jako AS Řím. Každého fotbalistu to může posunout v kariéře dál a já doufám, že uspějeme," řekl nedávný reprezentační nováček.

TAKÉ ČTĚTE: Zopakovat výhru z Neapole? Pivarník: Dá se to, ale AS Řím nás nepodcení