Krulich se v létě vrátil z FC Turín do Čech a postupně se probojoval do základní sestavy Jablonce. V podzimní části sezony si v lize připsal 12 startů a dva góly. V říjnu také pomohl reprezentaci do 19 let k postupu do elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy.

„Je to velká čest získat takové ocenění, když vezmu v potaz, jací hráči to vyhráli v minulosti. Samozřejmě velký podíl na tom mají mí spoluhráči v Jablonci a celý realizační tým,“ uvedl na pódiu Krulich. „V kariéře si dávám zatím spíše krátkodobé cíle. Na jaře bychom se chtěli s Jabloncem v tabulce posunout trochu nahoru a s reprezentací do 19 let postoupit na Euro,“ doplnil.

Slavnostní vyhlášení Galavečeru Našeho fotbalu se uskutečnilo poprvé na Moravě. Akci hostilo Kongresové centrum ve Zlíně
Fotbalová sláva ve Zlíně: Uličný bavil, Nehoda vzpomínal, předseda Fousek chyběl

Sedmnáctiletý Rus v anketě dvakrát po sobě zvítězil mezi mladším dorostem a tentokrát se poprvé prosadil ve starší kategorii. Třetí Baier na podzim úspěšně zaskočil v plzeňské brance při zranění tehdejší gólmanské jedničky Viktorie Jindřicha Staňka.

Zdroj: Libor Kopl

Nejlepší mladší dorostenec Naskos hraje za reprezentaci do 19 let, s níž na podzim postoupil do elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy. Talentem v ženské kategorii se stala Albina Goretkiová, kmenová hráčka Slavie aktuálně hostující v Liberci.

Trenér žen? Rada tentokrát neuspěl

Mezi trenéry žen tentokrát nezvítězil kouč reprezentace Karel Rada, který se neumístil ani mezi první trojkou. Z triumfu se radoval slávistický trenér Karel Piták. Futsalovým koučem roku se potřetí za sebou stal Marek Kopecký, který nedávno převzal reprezentační mužstvo po Tomáši Neumannovi.

Do  Zlína dorazila řada, funkcionářů, bývalých i současných hráčů. Na pódiu se objevili i Michal Kadlec s Milanem Petrželou, opory Slovácka lákal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš do svého fotbalového týmu. Mezi pozvanými hosty byli také Jan Suchopárek, Petr Kouba, Miroslav Beránek či Erich Brabec. A třeba ocenění za gesto fair play předával známý fotbalový trenér Petr Uličný.

Slávistický obránce Igoh Ogbu
Koho letos sledovat? Mezi hvězdami Premier League jsou i borci z Plzně a Slavie

Grassroots galavečer tradičně oceňuje nejlepší hráče a trenéry v kategoriích mládežnického, ženského a neprofesionálního fotbalu včetně futsalu. Nejlepší profesionální hráče vyhlašuje asociace v anketě Fotbalista roku.

22. ročník ankety FAČR Grassroots neprofesionálního fotbalu a futsalu (za rok 2023):

Hráč roku:
Fotbal - starší dorostenec: 1. Matouš Krulich (Jablonec), 2. Daniel Rus (Sparta Praha), 3. Viktor Baier (Plzeň).
Fotbal - mladší dorostenec: 1. Marek Naskos, 2. Štěpán Beran (oba Slavia Praha), 3. Adam Sosna (Juventus Turín).
Plážový fotbal - muži: 1. Jakub Pekárek (Slavia Praha), 2. David Radosta (Bohemians Praha), 3. Lukáš Trampota (Slavia Praha).
Plážový fotbal - ženy: 1. Michaela Čulová, 2. Karolína Dlouhá, 3. Markéta Matějková (všechny Slavia Praha).

Talent roku:
Ženy: 1. Albina Goretkiová (Slavia Praha/Liberec), 2. Vanesa Jílková (Lokomotiva Brno), 3. Anna Bárková (Sparta Praha).
Futsal: 1. Adam Knobloch (Plzeň), 2. Jaroslav Zápotocký, 3. Jiří Zápotocký (oba Ústí nad Labem).

Trenér roku:
Fotbal - ženy: 1. Karel Piták (Slavia Praha), 2. Jan Navrátil (reprezentace do 19 let), 3. Petr Myslivec (Liberec).
Futsal: 1. Marek Kopecký (Plzeň/reprezentace do 21 let), 2. Zdeněk Sláma (Slavia Praha), 3. Martin Dlouhý (Ústí nad Labem).
Fotbal - mládež muži (bez pořadí): Tomáš Němčanský (Zbrojovka Brno), Petr Zapletal (Zlínský KFS), Tomáš Červenka (Karviná).
Fotbal - mládež ženy: Iva Mocová (Sparta Praha).