České fanoušky hodně zajímá Basilej s krajánky Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým: švýcarského šampiona prověří Porto. Arsenal, kde působí kapitán národního týmu Tomáš Rosický, narazí na Monako.

Další dvojice tvoří Leverkusen - Atlético Madrid, Juventus Turín - Dortmund, Schalke - Real Madrid, Šachtar Doněck - Bayern Mnichov.

Ale zpět k tomu nejzajímavějšímu: los v Nyonu dává šanci Manchesteru City a Paris St.-Germain na pomstu. V minulém ročníku oba kluby doplatily na menší slávu či nezkušenost.

Čtěte více:
Penalta a vyloučení? Manchester zuří: Barceloně zajistil výhru rozhodčí
Liga mistrů: Zázrak a postup Chelsea, smutek pro úžasný Dortmund

Vzpomeňte si: v Anglii po prvním zápase Citizens zuřili, kouč Manuel Pellegrini dokonce nařkl sudího Jonase Erikssona z nadržování Barceloně… Byla z toho porážka 0:2 (v součtu s následnou prohrou 1:2 jasné vyřazení).

Stát se může cokoliv

"Byly to velmi těžké zápasy, ale znovu se na ně těšíme. O City víme všechno, mají vynikající kádr s výborným trenérem. Střetnou se dva velké týmy s úžasnými hráči a může se stát cokoliv," prohlásil šéf Barcelony Andoni Zubizarreta.

Naproti tomu tým z Paříže sahal po postupu, doma zvítězil 3:1, jenže v Londýně balil kufry po výsledku 0:2.

To ale není vše. O reparát se pokusí i Schalke, jež bude asi proti Realu Madrid zase bez šance. Madridský favorit v Německu zvítězil suverénně 6:1 a doma "ubral" na 3:1.

"Řekněme, že jsme dost optimističtí. Máme velmi dobrou zkušenost z minulé sezony, kdy jsme v podstatě postoupili už po prvním zápase," uvedl ředitel Realu Emilio Butragueňo.

Vaclík věří, že má šanci

Pikantní souboj čeká i trenéra Basileje - Paulo Sousa se postaví svým krajanům z Porta, kteří vyhráli "milionářskou" soutěž v roce 2004. "Šťastný los," napsal deník Blick. "Je to nepříjemný soupeř pro kohokoliv," varuje list Basler Zeitung.

Co na to říká Vaclík?

"Ze soupeřů v osudí se může podle jména zdát, že Porto je jeden z těch přijatelnějších. Já věřím, že do posledních minut se bude hrát o postup na obě strany. Věřím, že tu šanci budeme mít. Určitě to bude padesát na padesát," řekl.

Los osmifinále Ligy mistrů:

Paris St. Germain - Chelsea FC (Čech), Manchester City - FC Barcelona, Bayer Leverkusen - Atlético Madrid, Juventus Turín - Borussia Dortmund, Schalke 04 - Real Madrid, Šachtar Doněck - Bayern Mnichov, Arsenal FC (Rosický) - AS Monako, FC Basilej 1893 (Suchý, Vaclík) - FC Porto.

Program:
Úterý 17. února: 20:45 Paris St. Germain - Chelsea, Šachtar Doněck - Bayern Mnichov.
Středa 18. února: 20:45 Schalke 04 - Real Madrid, Basilej - FC Porto.
Úterý 24. února: 20:45 Manchester City - FC Barcelona, Juventus Turín - Borussia Dortmund.
Středa 25. února: 20:45 Bayer Leverkusen - Atlético Madrid, Arsenal - AS Monako.

Úterý 10. března: 20:45 Real Madrid - Schalke 04, FC Porto - Basilej.
Středa 11. března: 20:45 Chelsea - Paris St. Germain, Bayern Mnichov - Šachtar Doněck.
Úterý 17. března: 20:45 Atlético Madrid - Bayer Leverkusen, AS Monaco - Arsenal.
Středa 18. března: 20:45 FC Barcelona - Manchester City, Borussia Dortmund - Juventus Turín.