Souboj Evertonu s West Hamem byl bitvou o to, kdo z těchto dvou celků zůstane v užším kontaktu se špičkou tabulky Premier League. Na výsledkové tabuli dlouho svítily dvě nuly, nakonec se ale z cenného vítězství radovali „Kladiváři“.

Fotbalista Liverpoolu Mohamed Salah se raduje z gólu.
Ronaldo, nebo Messi? Nikoli. Nejlepším fotbalistou světa je Salah, míní Němec

Výhru londýnskému celku zajistila situace ze 74. minuty, kdy se míč po Cresswellově rohu snesl na přední tyč, kde už byl připravený Ogbonna a hlavičkou pokořil gólmana Pickforda.

Jako jediný z Čechů u toho byl i Tomáš Souček, ale po hříchu to byla jedna z posledních chvil, kterou strávil na trávníku.

Pár minut poté totiž musel hřiště nedobrovolně opustit. A bohužel s krvavým šrámem v obličeji.

Vyloučený Glen Kamara v utkání se Spartou.
Kamarův právník si jede svoje. Sparta bez trestu? To je vtip, reagoval na UEFA

Dvě minuty po rozhodující brance se totiž Souček ocitl na zemi po souboji s Rondónem. Zkušený venezuelský fotbalista navíc již ležícímu Součkovi naložil přídavek v podobě nešetrného šlápnutí do obličeje.

Dal gól, který neplatil

Havlíčkobrodského rodáka na hřišti ihned ošetřili, ovšem ten i tak musel následně střídat a podrobit se dalším lékařským úkonům mimo trávník.

Kromě zmíněného incidentu se Souček do historie zápasu stihl zapsat i brankou, která však nebyla kvůli ofsajdovému postavení uznána.

Po utkání si ještě šestadvacetiletý fotbalista něco vyříkával s rozhodčím, vše nakonec však skončilo podáním rukou. Na sociálních sítích od konce utkání kolují fotky exslávistova obličeje, kde je vidět, že soupeřova kopačka jen o málo minula oko. "Štěstí, že o oko nepřišel," píše jeden z fanoušků na Twitteru.

Zraněný fotbalista West Hamu Tomáš Souček se nechává ošetřit.
Souček jako Iron Man. Anglie obdivuje zkrvaveného českého hrdinu

Pro Součka to není první krvavé zranění, které během svého působení ve West Hamu schytal. Například při únorovém utkání proti Tottenhamu utrpěl tržnou ránu nad okem.   

I tentokrát bral čerstvé šrámy s humorem. "Do sbírky si přidám pár dalších stehů na obličeji. Nevzdávám se za žádných okolností," vzkázal Souček po zápase na Twitteru a ubezpečil fanoušky, že je stále naživu. 

West Ham je po osmi zápasech na sedmé příčce Premier League. V neděli 24. října čeká Součka a spol. náročný domácí duel proti Tottenhamu, ještě předtím se ve čtvrtek utká v Evropské lize s Genkem. Bude u toho i sešívaný bojovník?