Konec dobrý, všechno dobré, chtělo by se možná říct. Jenže v tomhle případě to tak úplně neplatí. Fotbalová reprezentace sice postoupila z kvalifikace na mistrovství Evropy, ale tím cesta českého fotbalu zdaleka nekončí. Naopak je na samém začátku.

U národního týmu totiž bezprostředně po utkání s Moldavskem skončil trenér Jaroslav Šilhavý a na řadě je tak hledání nové tváře pro českou lavičku. Navíc je na stole další problém. Co s trojicí hráčů, které po návratu z Polska nenapadlo nic lepšího než navštívit olomouckou diskotéku?

Vladimír Coufal
Otázky kolem skandálu fotbalistů: Co se tají? Ranní návrat i důvod večírku

Výtečníci Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta museli na kobereček k vedení reprezentace, kde nebyli schopní ani vysvětlit, co je k jejich nepochopitelnému kroku před rozhodujícím duelem celé kvalifikace vedlo. A následně putovali domů.

Kuchta přispěchal s omluvou 

Klíčového duelu s Moldavskem se tak mohli zúčastnit jen u televizních obrazovek. Poté, co sudí naposledy písknul do píšťalky a zpečetil tak český postup, ozval se prostřednictvím sociální sítě právě Kuchta, který kromě gratulace připojil i vyjádření k víkendové aféře. 

„Díky vlastní blbosti jsem nemohl být s vámi. Nechci chodit kolem horký kaše, prostě jsem udělal strašnou pitomost. Omlouvám se Vám, spoluhráčům z nároďáku, a taky realizačnímu týmu v čele s trenérem Šilhavým. Omlouvám se všem, kteří se o nás v reprezentaci starají. Fanouškům. A Spartě. Speciální omluva směřuje i takhle veřejně k rodině a všem blízkým, kterým na mě záleží. Udělal jsem něco, na co nejsem pyšný. Je to pro mě lekce. Přijímám kritiku, která se teď na mě valí.Už od pondělního dopoledního tréninku jsem zpátky ve Spartě a chystám se na závěrečnou fázi podzimu. Je mi jasný, že slova všechno nedokážou napravit… Důvěru si budu muset vybudovat znovu,“ sype si sparťanský útočník popel na hlavu.

Vladimír Coufal
Návštěva diskotéky? Pařmen Coufal u fanoušků West Hamu zabodoval, ti se baví

Jaký dopad na další reprezentační kariéru tria fotbalových pařmenů bude jejich výlet na diskotéku nakonec mít, je zatím ve hvězdách. Situaci bude řešit už i nový realizační tým, který vznikné poté, co své místo překvapivě uvolnil Jaroslav Šilhavý. Vezme je na milost, nebo jim definitivně přibouchne dveře?

Českou reprezentaci každopádně i přes postup čekají hektické a pravděpodobně nelehké časy.