Se svými výkony může být spokojený, s výkony a především výsledky už ne.

Fotbalová mise v Janově začala pro bývalého záložníka Sparty Juraje Kucku dvěma porážkami. V domácím poháru s Interem Milán a v lize s Udine.

Slovenský reprezentační středopolař ale nemusí věšet hlavu. Pokaždé se objevil v základní sestavě svého týmu a pokaždé se dočkal pochvaly.

„Vím, že za mě Janov zaplatil Spartě vysoké peníze, a proto se snažím klubu vše vrátit. Hlavně na hřišti,“ uvědomoval si po poslední domácí porážce s Udine třiadvacetiletý fotbalista.

V Janově mu byla svěřena podobná role jako na Letné pod trenérem Chovancem. Střed hřiště by měl být jeho vládnoucím prostorem.

V Itálii od něj ale chtějí více.

„Trenér Ballardini mi po pohárovém zápase v Miláně mi naznačil, abych se snažil být důraznější, rychlejší a agresivnější,“ přiznal Kucka.

Skok z české ligy do italské rozhodně není lehkým oříškem.

Bývalý sparťan se ale zatím nenechává dvěma porážkami rozhodit.

„Nebojím se italského fotbalu. Naopak! Už sem se naučil pár italských výrazů, které potřebuji na hřišti,“ popisuje pro klubový web slovenský fotbalista.

S třiatřicítkou na zádech ho Italové na trávníku nepřehlédnou. Svůj pověstný styl „slovenského buldozera“ si ponechal i na Apeninském poloostrově.

„Spokojený? Zatím příliš nejsem. Fanoušci nás při posledním duelu doma s Udine vypískali. Nedivím se. Nesmíme spadnout do pásma sestupu. To by bylo špatné,“ varuje Kucka, kterého při přestupu do Janova označili jako „tichého ďábla s modrýma očima.“

Uvidíme, jak se mu povede už v příštím utkání, kdy se jeho nový tým utká S Chievem.