Ano, čeští fotbalisté rostou. Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem udivují Anglii, Patrik Schick se stává personou v Německu. Brankáři mají rovněž dobré jméno.

Ale pozor. Do Prahy přijel soupeř, který je něco jako Hollywodský chodník slávy. Hvězda vedle hvězdy.

Patrik Schick.
Zbraň odjíždí. Schick nenastoupí proti Belgii, kvůli německým opatřením

Češi se dnes ve druhém duelu kvalifikace mistrovství světa 2022 poměří s Belgií, která je naprosto po právu považována za jednohoz adeptů na budoucího šampiona. „Všichni víme, že to bude úplně jiný level,“ pronesl záložník Souček po středeční výhře nad Estonskem.

Česko - Belgie - InfografikaZdroj: DeníkPřesně tak. Jen posuďte! V bráně Thibaut Courtois z Realu Madrid. V obraně kupříkladu Toby Alderweireld z Tottenhamu. V záloze Kevin De Bruyne, asi nejlepší hráč anglické ligy z Manchesteru City. V útoku kulturista, sprinter i jemný technik v jedné osobě Romelu Lukaku z Interu Milán. A další velcí hráči k nim…

„Přesto to budeme chtít silné Belgii hodně znepříjemnit,“ pronesl český trenér Jaroslav Šilhavý. Jeho tým to může dokázat. Jednou už to totiž zvládl. „Zkusíme ji překvapit, jako se nám to povedlo v kvalifikaci o Euro s Anglií,“ nabídl Šilhavý recept. A to velmi zdařilý. V říjnu 2019 přijela k zápasu kvalifikace mistrovství Evropy do Edenu (tady se hraje také s Belgií) Anglie, s níž český celek na začátku bojů o šampionát padl až potupně 0:5.

Jenže odvetu s týmem, který je na podobné úrovni jako Belgie, Češi nečekaně ovládli. Zda se to povede i nyní, je ve hvězdách.

Mančaft ale každopádně ví, do čeho jde. „Čeká nás jedenz největších a nejdůležitějších zápasů v celé kvalifikaci,“ upozornil tahoun Souček.

Hráči z Německa

Hrozilo ovšem, že mužstvo do něj půjde oslabené. Kvůli německým covidovým pravidlům se od něj po duelu s Estonskem odpojili kapitán Vladimír Darida či první útočník Patrik Schick.

Václav Jemelka
Jak reprezentační stoper Jemelka v Uničově zvedal vlajku a vyrůstal "na plácku"

Jenže Německo včera přísné regule vůči Česku zmírnilo. Bundesligové opory v čele s Daridou by tak nakonec mohly přijet. „Komunikujeme s kluby a prověřujeme aktuální stav, situace se neustále vyvíjí,“ oznámil mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Ostře sledovaní nebudou v Edenu jen hráči, ale také rozhodčí. Nominováni byli totiž Skotové s hlavním  Williamem Collumem. Po aféře Rangers vs. Slavia je to minimálně podivné.