Již v průběhu rozehraného podzimu se v kabině Kylešovic objevil Daouda Tiote. Jedná se o 25letého záložníka z Pobřeží Slonoviny. Za tým zatím odehrál jen jeden zápas. Do dalších ho nepustilo zranění.

„Vzhledem k tomu, že jsme byli dlouho bez hřiště a navíc do toho skočil covid, kluci se rozutekli jinam a my neměli hráče. Dokonce byla ve hře myšlenka, že mužskou soutěž vůbec nepřihlásíme,“ přiznává Černohorský.

„Na jednu stranu by to byla škoda, protože mládežnické soutěže máme obsazeny všechny,“ doplní.

Kylešovičtí vsadili na mladé fotbalisty. „Máme šikovné mladé kluky, ale vše bez zkušeností. Měli jsme zde i hráče z Ostravy, to se ale zase nelíbilo našim skalním fanouškům,“ doplňuje.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. Trenér Baníku Ondřej Smetana.
Kouč Baníku Smetana: Podnikání? Dává mi svobodu. Když nebude fotbal, práci mám

Zahraniční posilu přivedl do Kylešovic předseda oddílu Lukáš Gebauer. „Dauda se přestěhoval k nám do opavského okresu. Pracuje ve firmě s kávou, s kterou spolupracuje firma Lukáše Gebauera. Slovo dalo slovo a měli jsme posilu,“ přibližuje Černohorský.

Středopolař stihl odehrát za Kylešovice jen 73 minut v Píšti, více už nestihl. „Bohužel se zranil. Ale jsme stále v kontaktu. Věřím, že na jaře nám pomůže. Fotbal hrát umí. Už na trénincích ukázal, že něco v něm je. Je vysoký, dobře technicky vybavený,“ charakterizuje zahraniční akvizici sportovní vedoucí FK Kylešovice.

Tiote není v Česku žádný nováček. V minulosti nastupoval za Babice a Malenovice ve Zlínském kraji. „Je vidět, že v Česku už nějaký čas žije. Rozumí, dá se s ním domluvit,“ prozrazuje Černohorský. „Do kabiny zapadl. Kluci ho přijali dobře,“ pochvaluje si.

Kylešovice jsou v okresním přeboru beznadějně poslední, ale o záchranu se budou rvát. „Naše hra není špatná. Mladí jsou šikovní, jen musíme začít dávat góly. Věřím, že na jaře to zlomíme,“ zakončuje René Černohorský.

Pro unikátní články o Okresním přeboru klikněte v obrázku na kolečko epizody: