„V ten moment to ze mě spadne, skončí bláznivý kolotoč tréninků," těší se legenda Dukly. Pak se v něm ozve bavič: „Škoda, že jste nezavolal v jednu, mohl jsem se z jednoho tréninku ulít."

Tréninky podle všeho ani nepotřebujete, u Fortuny jde 90 procent sázek na vaše vítězství.
Můj zeť Vláďa Šmicer na mě chtěl dát 20 tisíc, ale nevzali mu to.

Vážně?
Seděli jsme u Tygra, samí fotbalisté. Když na mě ještě byl kurz 20:1, Šmícu napadlo, že si vsadí. Vzal telefon a poslal peníze. Jenže za minutu přišla zpráva, že mu to neberou, protože snižují na 10:1. Připili jsme si na to, že už nejsem outsider.

Váš kurz se však posléze propadl až na včerejších 30:1, u bookmakerů nikdo nemá horší vyhlídky než vy. Vsadil byste si na sebe?
Úplně v pohodě, ale nezapomínejte, že jsem v jednašedesáti úplně nejstarší. Je tam devět mladších párů. Nikdo netuší, co ode mě může čekat. Jen já vím, že jsem druhý Travolta.

Takže si věříte?
Vůbec. Nejsem tanečník, přicházím z úplně jiného světa. Potřeboval bych aspoň 40 lístků pro známé, aby mi přišli fandit. Takhle dorazí jen tenista Vláďa Šavrda, sparťanská legenda Ivan Hašek a Šmíca s mojí dcerou a vnučkou.

Když jste se byl poprvé podívat v soutěžním sále, prý se vám lehce podlomila kolena…
No jéje! Víte, já jsem zvyklý třeba na 70 tisíc lidí, ale musí tam být trávník a míč. Jenže na Barrandově se mi na chvíli zastavilo srdíčko. Nádherný sál, všechno ve zlatě, nablýskaný parket…

Na to existuje jedno slovo… Stres.
Ten mám už dávno. Po třech čtyřech hodinách na tréninku se chodím léčit do hospůdky u nás v Chabrech. Obvykle to spraví pět plzniček a kachna.

Takhle si představujete regeneraci?
Cha-chu mám na sobotu najetou, už se nemůžu zlepšit. Jen z nervozity upadnout.

Ladislav Vízek. Zdroj: Deník/Jaroslav Bílek

Taky proto jste nad nabídkou z televize dlouho váhal?
Potřebovali fotbalisty, ale všichni jim odříkávali. Ve StarDance tančil hokejista Procházka, atlet Bugár, boxer Osička, ale fotbalisté jsou jiní. Stydíme se. Dlouho mě přemlouvali a už mi bylo žinantní dokola říkat ne, tak jsem nakonec kývl.

A?
Spal jsem na jedno oko, pořád jsem se budil. Hlavou mi letělo: Co jsem to podepsal, proboha? Doteď nevím, jestli jsem udělal dobře.

Navíc neuvidíte mač v Německu.
Radši bych se viděl v Hamburku na place, určitě bych tam i ve svém věku neudělal takovou ostudu jako tanečník. Mimochodem, pokud plánujete uprostřed StarDance přepnout na fotbal, máte kliku: jdu úplně první, takže mě uvidíte.

Proč jsme ještě nemluvili o vaší partnerce Evě Krejčířové?
Taky nevím. Přitom je to moje perla! Jsme jako kráska a zvíře.

Informoval jste se na ni u televizního komentátora Jaromíra Bosáka, se kterým to ve StarDance dotáhla na třetí místo?
Ujistil mě, že je pro mě ta pravá. Zato já Mírovi nemůžu říct, že jsem lepší než on. (směje se) Eva o něm říká, že byl docela tvrdý, zatímco já mám rytmus a muziku v sobě.

Takže jste už někdy tančil?
Kdepak. Kdysi jsem proseděl myslivecké bály v koutě u limonády. Chodil jsem tam jen kvůli bažantovi. StarDance je můj první dotyk s tancem.

Jste rád, že nemůžete vypadnout hned v prvním kole? Tančit budete minimálně i příští sobotu.
Nechci dopadnout jako minule Lukáš Pavlásek, který se sice dostal daleko, ale v podstatě netancoval. Já jsem taky šoumen a mám srdce bojovníka, což je ideální kombinace.

A navíc máte jeden sen…
Sedmé kolo, samba. Máme vybraný fotbalový song Cup of Life od Rickyho Martina. Znáte refrén, ne? Olé, olé, olé… (zpívá) Jen si to představte: mám na sobě dres, žongluju s míčem a pak ho kopnu do publika. Byl by zázrak dostat se tak daleko, ale ve fotbale jsem jich pár zažil.

TAKÉ ČTĚTE: StarDance: Zatančí lyžař, fotbalista i zpěvačka