Jak to? Zatímco tehdy Slavia pod Dušanem Uhrinem zrovna nezářila, nyní šlape. Pod Jaroslavem Šilhavým jako nejlepší švýcarské hodinky. A právě do Brna pojedou Pražané kvůli dohrávce tento týden. Po sérii, která budí respekt a fanoušky z Edenu nutí k euforii.

362Tolik minut už drží neprůstřelnost brankář Slavie Jiří Pavlenka. Toho překonal v 6. kole teplický Vaněček, střelci Liberce, Sparty, Karviné a Hradce už si na něm vylámali zuby.

Slávisté se pod vedením nového trenéra Šilhavého neuvěřitelně zvedli. Po remízové premiéře v Teplicích jeho svěřenci postupně porazili Liberec, Spartu, Karvinou a naposledy teď o víkendu Hradec Králové. Čtyři zápasy, čtyři vítězství a navíc bez jediného obdrženého gólu!

„Zlepšili jsme od všeho kousek. Hlavně organizaci hry. Nedostali jsme čtyři zápasy branku, protože celé mužstvo pracuje dobře dozadu," chválí trenér své svěřence, ale jak je u něj zvykem, neusíná na vavřínech.

„Jsme pořád na začátku cesty, netvrdil bych, že jsme výborní. O tom svědčí i ty nedotažené útoky nebo to, že si soupeř vytvořil několik nebezpečných šancí. Kdyby dal Hradec gól, bylo by to třeba úplně jiné. Proto jsem rád, že jsme to v čele s Jirkou Pavlenkou zvládli. Ten si je teď v brance jistý."

Do hráčů vtlouká sebevědomí

Alchymie mezi trenérem a hráči snad nemůže být lepší a s odstupem času se dá říci, že přivézt do Edenu trenéra Šilhavého byl od vedení „majstrštyk".

„Snažíme se držet míč na zemi. Trenér nám ukazuje, jak to máme dělat, burcuje nás, věří nám a hlavně do nás vtlouká sebevědomí. Třeba mě párkrát poslal na pravou stranu, nutí mě do střelby a nutí mě, abych si víc věřil," říká záložník Jaromír Zmrhal, který se díky výborným výkonům dostal poprvé v kariéře i do reprezentačního A týmu.

„Když takhle poctivě budeme pokračovat, tak bych se nebál říct, že můžeme hrát o nejvyšší příčky," doplňuje jej Josef Hušbauer.

Fotbalisté Slavie při děkovačce s fanoušky po výhře 3:0 v Hradci KrálovéZdroj: ČTK/Taneček David

Spokojenost panuje i na Dukle

Přesun Jaroslava Šilhavého z Julisky do Edenu se ukazuje jako geniálním i pro Duklu. Ta nejen že dostala tučné odstupné, ale navíc lavičku obsadila ze svých řad Jaroslavem Hynkem. Ten se svými svěřenci v sobotu na domácím trávníku vybojoval bod s Libercem a v pěti zápasech v roli hlavního kouče poznal pouze jednou hořkost porážky. To trenér Šihlavý měl podstatně horší bilanci, ten naopak v pěti zápasech na lavičce Dukly naopak pouze jednou vyhrál.

Fanoušci obou klubů si tak mohou spokojeně mnout ruce a v řadách slávistů může být ještě veseleji. V případě vítězství ve středeční dohrávce na hřišti brněnské Zbrojovky slávisté bodově srovnají třetí Zlín a na vedoucí Boleslav by ztráceli pouhé čtyři body. Blýskání na lepší časy tak v Edenu konečně nabývá reálných rozměrů.

ČTĚTE TAKÉ: Nový kouč Slavie Šilhavý: Kukuč dobráka? Slušnost není hloupost