Nepříjemný strašák v podobě Panathinaikosu Atény byl včera zahnán a zadupán.

Fotbalová Sparta proti neoblíbenému soupeři podala heroický výkon, v útočné fázi se představila nezvykle kvalitně a po dlouhé době Řeky porazila. Cesta do čtvrtého předkola Ligy mistrů je na dobré cestě.

Hráli jsme proti velkému soupeři nejen Sparty ale i českého fotbalu. Jsem rád, že ta nepříznivá řada skončila,“ konstatoval Jozef Chovanec, kouč Sparty.
Naopak nespokojený byl tým z Atén.

„Pro nás to byl den blbec, kdy se vše kazí. Nemůžeme svádět vinu na nikoho jen na sebe. Nebylo tam dostatečné nasazení a vůle. V tom nás Sparta předčila,“ smutně konstatoval Henk ten Cate, trenér hostů.

Ani on se zřejmě nestačil divit tomu, jak se domácí hráči vzepnuli proti favoritovi utkání.

Letenským včera v útočné fázi vyšlo téměř vše, na co sáhli. Pro tým kouče Jozefa Chovance nevídaný jev.

„Myslím, že jsme hráli opravdu dobře. Jsme rádi za takový výsledek. Ale ještě nás čeká odveta,“ prozradil po utkání Bony Wilfried, útočník domácích.

Nutno podotknout, že ke skvělému výsledku pomohly Spartě i chyby Panathinaikosu.

A třeba i neproměněná penalta Cissého.

„Byl to důležitý moment. Za stavu 1:2 by se nám šlo do kabin lépe, morálka by se zvedla, takhle se dostala dolů. Ale i před tím jsme měli proměnit šance. Přesto si myslím si, že loňský tým Sparty byl lepší. Vzpomínám si, že v loňském zápase jsme museli hodně bránit. Vyvinula na nás tlak a my jsme měli štěstí, že jsme vstřelili dvě branky,“ překvapivě tvrdil ten Cate.

Sparta přitom v minulé sezoně prohrála s Řeky na domácí půdě i venku.

Teď ale jeden z nepříjemných protivníků v podobě psychického bloku snad odpadl. Jestli tomu tak je se dozvíme za týden v řeckém pekle.

Sparta Praha – Panathinaikos Atény 3:1 (2:0)
Branky: 26. Holenda, 32. Vacek, 86. Kalouda – 67. Salpingidis. Rozhodčí: Bebek – Petrovič, Grgec (vš. Chor.). ŽK: Řepka, Blažek, Hubník, Kušnír – Zumarraga, Cissé. Diváci: 12 058.
Sparta: Blažek – Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič – Žofčák, Vacek, Hušek, Zeman (76. Kalouda) – Holenda (59. Prudnikov), Wilfried (90.+1 Střeštík). Trenér: Chovanec.
Panathinaikos: Galinovič – Bjärsmyr, Vyntra, Kanté (69. Zumarraga), Spyropulos – Simao, Gilberto (84. Katsuranis) – Gabriel (59. Leto), Karagunis – Cissé, Salpingidis. Trenér: Ten Cate.