Většinou mladí příznivci a příznivkyně Slavie jsou jako obvykle vesměs vybaveni klubovými znaky, jako jsou dresy a šály. Někteří mají vlajky. Fanoušci skandují "Slavia Praha" nebo "Ole, červená a bílá" i hesla proti Spartě. Popíjejí pivo i různé nealkoholické nápoje. Přímo na místě u sochy Jana Husa ještě organizátoři pochodu prodávali vstupenky.

V pěti policejních minibusech jsou připraveni k případnému zásahu takzvaní těžkooděnci. Připraven je také "anton". Policisté zatím nemuseli zasahovat, jen upozorňovali slávistické příznivce, aby nevstupovali na záhon u Husovy sochy.

Na sparťanský stadion dorazí přes dvacet tisíc příznivců obou pražských rivalů. Policie vyhodnotila zápas jako rizikový. Obavy panují jak kvůli možným incidentům, tak kvůli dopravním komplikacím. V okolí letenského stadionu je možné očekávat kolony automobilů. Nad městem kroužil od odpoledne i policejní vrtulník.

Znesváření fotbaloví fanoušci se v Praze střetli naposledy ve středu před utkáním Slavie a Plzně. Policisté po rvačce v Kartouzské ulici zadrželi 29 lidí, šest z nich bylo mladistvých. Bitky se prý na každé straně zúčastnily až tři desítky osob, někteří z aktérů utrpěli lehká zranění. Výtržnosti pokračovaly i večer, kdy fanoušci poničili autobus hromadné dopravy.