Šumperští v semifinálové taktické bitvě zdolali díky dvěma vstřeleným brankám jednoho z favoritů, domácí fotbalisty ze Základní školy Heyrovského v Olomouci. Ve druhém semifinále si další favorité z pražské Základní školy Marjánka finálovou účast nenechali uniknout a soupeře ze Základní školy Kylešovice v Opavě porazili 3:2.

Závěrečný den finálového turnaje mladým nadějím zpestřilo exhibiční utkání, ve kterém se představily české fotbalové osobnosti v čele s Davidem Rozehnalem, Jaromírem Blažkem nebo Petrem Švancarou. 

Za odměnu na San Siro

Pak už ale přišla na řadu dvě utkání o nejvyšší příčky. Alespoň drobnou bronzovou záplatu na semifinálové zklamání si vybojovali žáci z olomoucké školy, kteří soupeřům z Opavy uštědřili debakl 6:2. Finále pak nabídlo vyrovnanou bitvu, ve které se nakonec radovali kluci ze Šumperka. Za odměnu je tak čeká výlet na vybraný domácí zápas AC Milán. 

A dočkat už se nemůže ani jejich kouč. „Já se těším strašně. Byl jsem už loni v listopadu na San Siru, ale podcenil jsem situaci, protože jsem si chtěl koupit vstupenky na místě. To byl nesmysl, takže jsem si užil atmosféru před stadionem,“ smál se. „Teď mám konečně možnost se na ten stadion dostat. Za mě osobně jsem strašně rád.“

Na to nejlepší z finálového turnaje se podívejte ve videu:

McDonald's Cup.Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol - to je McDonald's Cup. Letos se konal již jeho 22. ročník, přičemž v současnosti se turnaj hraje na téměř čtyřech tisících základních škol České republiky. Ve dvou věkových kategoriích se ho tak účastní asi 80 tisíc chlapců a děvčat.  

Veškeré informace o turnaji a najdete také na oficiálních stránkách www.mcdonaldscup.cz.

Výsledky 22. ročníku McDonald’s Cupu: 1. místo - ZŠ Sluneční, Šumperk, 2. místo - ZŠ Marjánka, Praha, 3. místo - ZŠ Heyrovského, Olomouc, 4. místo - ZŠ Kylešovice, Opava, 5. místo - ZŠ Rabasova,  Ústí nad Labem.