Bayer prohrával ještě v 82. minutě 0:2 po dvou penaltách Leandra Paredese, o výsledku dvojzápasu ale rozhodla vlastní branka, kterou si vstřelil Gianluca Mancini. V sedmé minutě nastavení srovnal Josip Stanišič. Slaví i tři Češi. Útočník Adam Hložek a brankář Matěj Kovář nastoupili v základní sestavě, Patrik Schick odehrál závěrečnou čtvrthodinu.

Fotbalisté Bayernu se zlobili na rozhodčího Szymona Marciniaka
Katastrofa, úmysl, zrada! Bayern viní polského sudího, bouří se i legenda

Bayer se utká o trofej 22. května v Dublinu s Bergamem, které po remíze 1:1 z minulého týdne zdolalo na svém hřišti Marseille 3:0. Atalanta si zahraje finále evropské soutěže poprvé v klubové historii.

Leverkusen může získat druhou evropskou trofej, v roce 1988 ovládl tehdejší Pohár UEFA. Už jistí němečtí šampioni dnes neprohráli 49. soutěžní utkání v řadě a překonali 59 let starý evropský rekord Benfiky Lisabon.