„Minulý týden jsem měl schůzku s vedením klubu a oznámil jim, že budu i nadále trénovat v Leverkusenu. Cítím, že pro mladého trenéra jako jsem já je to správné místo,“ uvedl dvaačtyřicetiletý Alonso, jenž má s Bayerem smlouvu do konce června 2026. „Chci pomoci týmu a hráčům se dále rozvíjet a zároveň se těším, že zde jako trenér získám další zkušenosti," doplnil.

„Vedení, tým, zaměstnanci, všichni se ke mně chovali s respektem a přesně to jsem jim chtěl vrátit. Chtěl bych poděkovat vedení, mým hráčům a především našim fanouškům, kteří nás po celou dobu bezvýhradně podporují. Moje práce tady zdaleka nekončí a máme toho ještě hodně před sebou. Nyní jsou všechny karty na stole a můžeme začít další intenzivní a doufejme úspěšné týdny s jasnými myšlenkami," uvedl kouč, který své rozhodnutí oznámil hráčům před pátečním ranním tréninkem.

Emmanuel Yeboah v Kodani zahřívá lavičku náhradníků.
Hvězda nepřišla, Slavia si ale mne ruce. V Kodani hoří, v Edenu střílí góly jiní

Alonso se Leverkusenu ujal v říjnu 2022. V probíhajícím ročníku Bayer v dosavadních 38 zápasech ani jednou neprohrál a vede bundesligu o deset bodů před Bayernem.

Právě mnichovský celek, jenž má na kontě rekordních 33 titulů a ovládl posledních jedenáct ročníků, o Alonsa veřejně projevil zájem, aby po sezoně nahradil Thomase Tuchela. O služby mistra světa i Evropy se údajně ucházely i jeho bývalé kluby Real Madrid a Liverpool, kde po sezoně skončí Jürgen Klopp.