Juventus vyhrál v Nantes 3:0 zásluhou hattricku Ángela Di Maríi. Úvodní zápas v Turíně skončil remízou 1:1. Do další fáze soutěže se kvalifikovaly také Sporting Lisabon a FC Sevilla. Losování osmifinále proběhne v pátek ve švýcarském Nyonu.

Fotbalisté Leverkusenu se radují z gólu na hřišti Hoffenheimu v utkání německé ligy 11. února 2023
Hložkova forma roste. Gólem se podílel na výhře Leverkusenu

Leverkusen začal v Monaku lépe a ve 13. minutě ho poslal do vedení Wirtz po zaváhání německého brankáře Nübela. Chvíli nato vyrovnal kapitán Ben Yedder z penalty. V 19. minutě hostům vrátil náskok Palacios přesnou střelou po akci Hložka. Ten poté tvrdou ranou protáhnul Nübela.

Gól last minute

Bayeru vyšel i vstup do druhé půle a jeho třetí gól vstřelil v 58. minutě Adli hlavou po Wirtzově centru. Vzápětí Ben Yedder napálil břevno a v 84. minutě střídající Embolo odvrátil vyřazení Monaka v základní hrací době.

V prodloužení diváci neviděli větší šanci s výjimkou hlavičky domácího náhradníka Vollanda, kterou zneškodnil brankář Hradecky. Při penaltách uspělo všech pět exekutorů Leverkusenu včetně Schicka, zatímco monacký Matazo napálil břevno.