"Od operace uplynulo už sedm týdnů a bylo to dlouhé. Musím poděkovat všem lékařům a kondičním koučům v týmu. Také moc děkuji manželce, která se o mě starala jako o třetí dítě, protože jsem den po operaci nemohl dělat skoro nic. Jen jsem ležel na pohovce," citoval Coufala klubový web. "Teď už se cítím v pořádku. Sice bych se rád vrátil vítězstvím, ale bohužel takový je fotbal," doplnil.

Zkušený krajní obránce naposledy nastoupil do soutěžního zápasu 13. února proti Leicesteru. Utkání tehdy nedohrál a následně absolvoval chirurgický zákrok.

Vladimír Coufal.
Coufal opěvuje leteckého hrdinu z Ukrajiny: Do toho Duchu z Kyjeva, seš borec

"Když jsme se rozhodli pro operaci, bylo v plánu, abych se vrátil co nejdříve. Profesor (Ernest) Schilders, který mě operoval, odvedl opravdu dobrou práci. Po šesti týdnech řekl, že se mohu připojit k týmu, ale já už jsem byl připravený hrát po pěti," uvedl Coufal.

Problémy s tříslem ho omezovaly již dříve. "Trápil jsem se s tím od začátku sezony a nebylo to dobré. Teď si ale užívám každý trénink a jsem rád, že jsem zpět," uvedl bývalý hráč Slavie a Liberce.

Konečně si užil fotbal bez bolesti

Po dvou zápasech, které ještě strávil na lavičce náhradníků, pak zasáhl v neděli proti Brentfordu coby člen základní sestavy. "Jsem vděčný, že jsem zpět. Plánovali jsme, že se vrátím po reprezentační přestávce a stále nás čeká velmi důležitá část sezony. Jsem zklamaný, že jsme s Brentfordem prohráli, ale i tak mám úsměv na tváři, protože jsem si konečně mohl užít fotbal bez bolesti," řekl Coufal, jehož týmu patří v tabulce anglické ligy šesté místo.

Devětadvacetiletý reprezentant vyhlíží i čtvrteční odvetu čtvrtfinále Evropské ligy v Lyonu a věří, že se "Kladivářům" podaří postoupit. První zápas skončil v Londýně 1:1.

Nigerijští fanoušci patří mezi největší milovníky fotbalu na celé planetě.
Na fotbale v Nigérii? Naprosté šílenství, bylo to jak občanská válka, líčí skaut

"Kluci odvedli v prvním zápase neuvěřitelný výkon a pořád máme šanci postoupit do semifinále. Ve čtvrtek je před námi velký zápas, takže se musíme (z ligové porážky) sebrat a dívat se dopředu. Doufejme, že máme před sebou v sezoně ještě devět nebo deset zápasů," usmál se Coufal, který započetl i případné semifinálové duely.

Coufal již hrál čtvrtfinále Evropské ligy před třemi lety. Tehdy v dresu pražské Slavie vypadl s londýnskou Chelsea. "Snad se teď semifinále dočkám," dodal.