"Bohužel se nemoc protáhla. Měl jsem antibiotika a po nich není lehké se vrátit. Nechtěl jsem to ani vyloženě hnát přes sílu. Ale o to větší radost mám, že jsem s klukama mohl do Řecka odcestovat," řekl Sýkora.

"Už mě svrběly nohy. Tím spíš když jsem věděl, že jsou to důležité zápasy. Byl jsem trochu nesvůj z toho, že jsem na ně chyběl a nemohl jsem pomoct," doplnil dvaadvacetiletý obránce či záložník.

Postup by zmírnil ligovou bolest

Naposledy nastoupil 19. listopadu, poté ve třech zápasech chyběl. "Vše by už mělo být v pohodě. S týmem už nějaký den trénuji, takže doufám, že se na hřiště dostanu. Co se týká základní sestavy, to je spíš otázka na trenéra, ale já jsem připraven. Řekl bych, že stoprocentně," řekl.

Pokud jeho celek v Řecku vyhraje a zároveň Karabach podlehne Fiorentině, bude to znamenat nečekaný postup. Slovan by tím napravil nepovedený závěr ligového podzimu, po němž je dva body od sestupu. "Zázrak by to byl, pokud bychom celou Evropskou ligu vyhráli," uvedl Sýkora.

"Ale bylo by to příjemné postoupit. I vzhledem k tomu, že se nám v lize vůbec nedaří. Ale pořád by to byla jen částečná náplast. Liga je dlouhodobá soutěž, tam nám to během podzimu trochu ujelo. Postup by zmírnil bolest z podzimu jen na chvíli," doplnil Sýkora.

TAKÉ ČTĚTE: Liberec čeká peklo v 'Hrobce'. Vzduchem tam létá všechno možné

V zájem doufal

Povedený podzim mu vynesl pozvánku do reprezentace a údajně i zájem tří aktuálně nejlepších českých klubů Plzně, Slavie a Sparty. "Poslouchá se to hezky. Ale člověk musí zůstat nohama na zemi, aspoň teď ještě když se hraje. Říkám si, že se to vyřeší po sezoně, nechci se tím zatím moc zabývat," uvedl Sýkora.

"Po pravdě jsem doufal, že nějaký zájem bude. Nějaké náznaky jsem měl už v létě, na začátku podzimu se mi pak povedlo hodně zápasů. Kvůli tomu se fotbal hraje, takže jsem rád," řekl. "Něco v hlavě mám, ale nebudu to nikde říkat, dokud nebude definitivně jasno. Reálné je samozřejmě i setrvání v Liberci. Mám tu ještě rok a půl platnou smlouvu," dodal.