"Naši asistenti byli na prvním utkání skupiny s Fiorentinou a říkali, že tam létalo vše možné. V 80. minutě domácí hráč neproměnil velkou šanci a nějaký táta tam začal rozčíleně mlátit do svého syna, který seděl vedle. Odnáší to tam všichni okolo," řekl liberecký kouč Jindřich Trpišovský.

V březnu se kvůli výtržnostem fanoušků nedohrál zápas domácího poháru s Olympiakosem Pireus. V utkání proti stejnému soupeři došlo k násilnostem i o dva roky dříve, kdy jeden z příznivců PAOK zasypal hostující lavičku několika kilogramy ančoviček. Před čtyřmi lety se zase fanoušci soluňského celku porvali s příznivci Rapidu Vídeň, po nichž létaly třeba cihly.

Vůch se na bouřlivou kulisu těší

Liberečtí se ale na pekelnou kulisu těší. "Koukal jsem na nějaké šoty ze zápasů a bude to zajímavé. Ale je to jedině dobře. Pak se vám hned lépe hraje. Není to jako v Česku, kde přijdou třeba dva tisíce fanoušků. Asi si musíme dát trošku pozor při standardkách nebo rozích, aby něco nepřilétlo, ale to člověk kvůli té atmosféře oželí," řekl záložník Jan Sýkora.

"Rozhodně se těším. Pro tohle se fotbal hraje. Dřív jsem na podobnou atmosféru koukal v televizi a teď si ji budu moci zkusit na vlastní kůži. Před největší kulisou jsem zatím hrál asi za jednadvacítku v Jekatěrinburgu, kde bylo asi 25 tisíc diváků, a atmosféra byla skvělá," doplnil další středopolař Egon Vůch.

Severočeši už před divokou kulisou hráli vloni v Evropské lize na půdě Hajduku Split, kde zvítězili 1:0. "Přirovnal bych to k Hajduku, ten stadion mi přijde podobný. Je to takový ten v uvozovkách starobylý stadion. Na Hajduku byla atletická dráha, tady taky hlediště není úplně u hrací plochy, je tu takový pás. Horší to spíš budou mít ti naši hráči, kteří nebudou v nominaci a skončí na tribuně," uvedl Trpišovský.

Bude plno?

Pokud se domácím nedaří, může se kulisa na stadionu vedle moře obrátit proti nim. "Jsou svým způsobem takoví bouřliváci, to by nám mohlo pomoci. U nás po každém doteku rozhazovali rukama, chtěli pískat fauly. Když jim rozhodčí občas něco nepískne, mohlo by jim trochu rupnout v kouli. Třeba by šli do deseti a rázem by vše hrálo pro nás," přemítal Vůch.

Zatímco na Fiorentinu přišlo 21 tisíc diváků, na druhý domácí zápas s Karabachem jen přes 11 tisíc. "Věřím, že když jde o postup, bude plno. Věříme tomu, že ve čtvrtek nebudeme v hrobce na pohřbu, ale na svatbě," dodal s úsměvem Trpišovský, jehož tým potřebuje k postupu ze skupiny vyhrát a zároveň doufat, že Karabach doma podlehne Fiorentině.