Koubek mimořádně zářil už v říjnovém utkání Evropské ligy v Marseille (1:0 pro Slovan) a všechny střely soupeře chytil i na stadionu Euroborg. Hodně důležitý zákrok vytáhl v nastaveném čase proti ráně Bryana Linssena.

"Drží nás dlouhodobě. Při té střele v nastavení už jsem byl přesvědčený, že je to gól. Měli jsme zakrytý výhled, takže to vypadalo, že to letí do prázdné brány, a najednou se tam zase odněkud vynořil jako chobotnice," řekl novinářům Trpišovský.

Po závěrečném hvizdu okamžitě běžel svého gólmana obejmout. "Hrozně nás podržel, takže jsem měl i za něj obrovskou radost. Tím spíš, jakou smůlu měl v domácím utkání s Groningenem (1:1), když v nastavení chytil penaltu, ale stejně pak dostal gól z dorážky," připomněl devětatřicetiletý trenér.

V závěru už byl při velkém tlaku Groningenu nervózní. I kvůli tomu, že nizozemský celek před dvěma týdny v Liberci až v šesté minutě nastavení vyrovnal na 1:1. "Opět přišlo asi pětiminutové nastavení a tam se může stát úplně všechno. Domácí tlačila fantastická atmosféra, ale i to jsme dokázali přežít. Jsem na všechny hráče moc pyšný," ocenil Trpišovský.

Sedm bodů? Bral bych to všema deseti

Slovan si v dramatické skupině F po čtyřech zápasech udržel druhé postupové místo o bod před Marseille a o dva body za vedoucí Bragou. Liberečtí se představí za tři týdny v Braze a pohárový podzim uzavřou prosincovým domácím duelem s Marseille.

"Je to skvělé. Kdyby nám před losem někdo řekl, že budeme mít po čtyřech kolech sedm bodů, brali bych to všema deseti. Dělat body v Evropě není jednoduché. Když jsem byl ve Slovanu dva týdny, prohráli jsme v přípravě s druholigovým Lipskem 0:3, skoro nám nepůjčili za devadesát minut balon. Pokud by mi v té době někdo řekl, že si to na konci podzimu rozdáme doma s Marseille o postup do jarní části Evropské ligy, poslal bych ho asi do blázince," prohlásil s úsměvem Trpišovský.

"Třeba se nám povede, že by nám v tom zápase stačila i remíza, uvidíme, jak další zápasy dopadnou. Do Bragy poletíme rozhodně bodovat, což by nám opět pomohlo," doplnil bývalý kouč Žižkova.

Liberec letos na evropské scéně vyhrál včetně předkol šest z osmi utkání, venku zvítězil ve všech čtyřech duelech s čistým kontem.

"Oproti Česku je rozdíl v otevřenosti fotbalu. Napadají v pěti nebo šesti lidech a když to překonáte, najednou je cesta k brance otevřená. Je to volnější, hraje se nahoru dolů. Také příprava je odlišnější. A nesmíme zapomenout ani na to, že se nás mnohdy drželo i štěstí, které nám naopak v lize někdy chybělo," připustil Trpišovský.