Liberecká trojice Ondřej Kolář, Vladimír Coufal, Josef Šural, doplněná o bývalého spoluhráče a v současnosti útočníka Hellasu Verona Michaela Rabušice, se nasoukala do nafukovací bubliny a vyzkoušela si novou fotbalovou disciplínu.

Ta se od běžného malého fotbalu liší především v tom, že bublina kolem těla omezuje pohyb a zároveň umožňuje, aby na hřištích docházelo ke krkolomným střetům, při kterých však koule chrání před zraněním. Proto nečinilo problém, aby se střetli muži se ženami.

Hráčky Bohemians dokonce své mužské protějšky porazily, když v normální hrací době skončil zápas remízou 1:1.

"Dost jsme se na zápas těšily a pro nás bylo motivací, abychom Zelencup vyhrály a mohly si zahrát Bubblefootball právě proti libereckým klukům. Vyzkoušely jsme si to také poprvé a musím říct, že to je tak pětkrát náročnější než normální běhání," řekla Lucie Ondrušová z Bohemians 1905.

Také reprezentační útočník Rabušic připustil, že jde o hodně náročnou disciplínu.

"Možná jsem se zpotil víc než při nějakém zápase. I když se to nezdá, tak pohyb v bublině a neustálé střety jsou docela makačka," hlásil Rabušic. "Kdyby bylo na mně, klidně bych to občas zařadil do klasické fotbalové přípravy. Je skvělá věc na zpevnění a celkovou stabilizaci těla," dodal.