"K té cestě před dvěma lety bych to přirovnal. Ti soupeři jsou typologicky podobní, v čemž by mohla být naše šance. Rádi bychom to trochu napodobili," uvedl liberecký kapitán David Pavelka, jehož celek předloni postoupil v konkurenci španělské Sevilly, německého Freiburgu a portugalského Estorilu.

"Určitě jsem si přál jednoho z gigantů, když už jsme se do skupiny dostali. Tedy Dortmund, Celtic, Fenerbahce nebo nějaký takový tým. Ale i Marseille, Braga a Groningen jsou krásní soupeři. Žádný z týmů není vyloženě hvězdný, myslím si, že jsou všichni tak na stejné úrovni a že to budeme mít nesmírně těžké," dodal.

Také trenér Jindřich Trpišovský chtěl soupeře zvučného jména. "Já osobně jsem malinko zklamaný, protože jsme nedostali žádný z těch týmů, které jsem si přál, co se týče té atmosféry na stadionech. Marseille je sice velkoklub, ale já si spíš přál někoho z trojlístku Dortmund, Celtic, Liverpool," podotkl.

"Ale třeba na ně narazíme v dalších kolech. Na druhou stranu jsme rádi, že nemusíme cestovat až do Ázerbájdžánu, jsou to tři týmy z vyspělých fotbalových zemí," řekl Trpišovský.

Sen o vyprodaném stadionu

Favoritem na postup podle něj Liberec není. "Respektujeme sílu soupeřů, ale šance je vždy. Jednoznačně Marseille vidím jako velkého favorita. Přiznám se, že Bragu moc neznám. Viděl jsem kdysi jeden její zápas, každopádně portugalský fotbal se vyznačuje kombinační hrou, technickými hráči. Groningen by měl být někde na naší úrovni," uvedl.

"Mám ještě jedno velké přání teď, vyprodat stadion na domácí zápas, což v Liberci dlouho nebylo. Uvidíme, jestli se to třeba na Marseille podaří," doplnil.

Podobně vidí soupeře i Pavelka. "Marseille je největší favorit, ale Braga už se také dlouho pohybuje na evropské scéně. Groningen je na první pohled nevyzpytatelný tým. Bude to asi něco jako Alkmaar, který jsme před necelými dvěma lety potkali," připomněl Pavelka úvodní kolo vyřazovací fáze sezony 2013/14, v němž Slovan vypadl po výsledcích 0:1 doma a 1:1 venku.

Liberečtí jsou rádi, že by se měli vyhnout extrémnímu počasí, které provázelo jejich venkovní zápasy v předkolech proti Kirjatu Šmona a Splitu. "Doufám, že už nezažijeme vedra, která jsme teď v extrémní podobě zažili dvakrát. V Portugalsku, v Marseille by mohlo být příjemné počasí, v Holandsku asi taky. Takže se těším konečně na normální počasí," řekl kouč.

"Vyhnuli jsme se všelijakým vzdáleným destinacím, z tohoto pohledu je výsledek super. Přece jen to dlouhé cestování vždy bere síly, takže je to takhle mnohem příjemnější," dodal Pavelka.