Vedení Slovanu má zájem také o dvojici ze Zlína - útočníka Tomáše Poznara a obránce Tomáše Hájka. "Přečetl jsem si, že k nám už přestoupili, ale to není pravda. Zatím přestoupení nejsou, ale určitě jsou to hráči, kteří patří k zajímavým, a i my se o nich bavíme," řekl novinářům sportovní ředitel Jan Nezmar.

Liberec po skončení sezony zatím potkal velký úbytek hráčů. Odešel klíčový útočník Marek Bakoš a několika oporám vypršelo hostování na severu Čech. Skončili brankář Tomáš Koubek, záložníci Dmitrij Jefremov, Herolind Shala a Egon Vůch či útočníci Michael Rabušic a Matěj Pulkrab.

"Jsme minus tři útočníci, minus dva krajní hráči, minus jeden podhrot, minus brankář a minus obránce. Úplně nejvíc nás to pálí v ofenzivě, kde teď máme jen jednoho útočníka pod smlouvou. Měli jsme tu nějaké hráče na hostování a byli bychom rádi, kdyby se spolupráci podařilo prodloužit," uvedl Nezmar.

Předkolo EL začíná v červenci

Liberec po třetím místě v lize čeká už na konci července 3. předkolo Evropské ligy. "Z utkání Evropské ligy na Hajduku Split vloni v létě nám zůstali v klubu tři čtyři hráči. Odešla nám páteř týmu. V tuhle chvíli máme jednoho útočníka, jednoho křídelního hráče a nemáme podhrota. Čeká nás stejně problematické léto jako vloni. Doplnění bude muset být hodně početné. Na nás bude, abychom se do toho trefili," řekl trenér Jindřich Trpišovský, který dnes v Liberci navzdory zájmu Plzně prodloužil smlouvu.

"Víme, že po úspěšné sezoně je veliký zájem o naše kmenové hráče. Doufám, že to, že tady zůstávám, bude třeba rozhodující faktor, aby někteří hráči třeba taky zůstali," dodal Trpišovský.

Spekuluje se například o zájmu o stopera Lukáše Pokorného. "O Pokorném se hodně píše, ale žádnou nabídku na něj, aspoň zatím, nemáme," podotkl Nezmar.

Program letní přípravy fotbalistů Slovanu Liberec:

20. června: zahájení přípravy (sraz 15:00 U Nisy),

22. června: testy FTVS Praha,

25. června: Liberec - Neugersdorf (11:00 Žitava),

29. června: Liberec - Hradec Králové (11:00 Nymburk), Liberec - Podbrezová (13:00 Nymburk),

2. července: turnaj v Čelákovicích (Liberec, Slavia Praha, Mladá Boleslav, Prešov),

6. - 15. července: soustředění v zahraničí,

8. července: Liberec - dosud neurčený soupeř,

11. července: Liberec - dosud neurčený soupeř,

14. července: Liberec - dosud neurčený soupeř,

20. července Liberec - Drážďany (17:00 Neustadt),

23. července: Turnov - Liberec (11:00).