Libor Kovařík byl do funkce navržený vedením asociace a dostal jednoznačnou podporu členů Výkonného výboru FAČR i Ligového výboru LFA. Dosavadní místopředseda komise nahradí ve funkci Radka Příhodu, který na začátku července na svou pozici rezignoval. Asociace celou situaci vyřešila doslova během pár dnů.

Radek Příhoda.
Příhoda položil pozici předsedy Komise rozhodčích, kandidátem FAČR je Kovařík

„Libor Kovařík je logickou volbou. Jsme přesvědčeni, že disponuje nejen náležitými kvalitami na funkci předsedy, ale také zajistí kontinuitu nastavenou dvouletou prací Radka Příhody a jeho komise, což považujeme za velmi důležité. Dostal jednoznačnou podporu, a celá komise pod vedením Libora Kovaříka tak může pokračovat v přípravách na start nové sezony profesionálních soutěží,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

Kovařík chce pokračovat ve změnách

„Chtěl bych výkonnému výboru a LFA poděkovat za důvěru. Za celou komisi mohu slíbit, že se budeme snažit připravit rozhodčí pro profesionální soutěže co nejlépe tak, aby spokojené bylo nejenom vedení asociace, ale také kluby a fotbaloví fanoušci. Zároveň bych chtěl pokračovat ve změnách, které komisi rozhodčích přiblíží evropskému vzoru,“ poznamenal nový předseda komise Libor Kovařík.

Výkonný výbor hlasoval per rollam, tedy na dálku, nejen o Liboru Kovaříkovi, ale i nových členech komise. Těmi se stali bývalí rozhodčí Kryštof Mencl a Milan Plesar. Bylo totiž zapotřebí nahradit nejenom Radka Příhodu, ale také Václava Hartmana, který po dohodě skončil po uplynulé sezoně. Ve hře navíc zůstává i možné rozšíření komise.

Atmosféra na stadionu Sparty na Letné
Expert na marketing: Sparta to dělá skvěle. A ceny za fotbal? Záleží na divácích

Komise rozhodčích se v těchto dnech chystá na start nového ročníku FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, které začínají 22. července. Už příští týden absolvují čeští sudí několikadenní seminář a komise také zveřejní listiny rozhodčích pro novou sezonu.