Licenční komise Českomoravského fotbalového svazu rozhodla, že pro příští sezonu neudělí licenci pro druhou ligu Vlašimi, Mostu, Varnsdorfu a Znojmu.

Všechny čtyři celky mají možnost se proti rozhodnutí odvolat k Licenčnímu tribunálu. Informoval o tom svaz na svém webu, důvody neudělení nebude zveřejňovat.

Komise celkem obdržela 14 žádostí, přičemž žádost Kladna sestupujícího do třetí ligy neprojednávala. První dva týmy Dukla Praha a Viktoria Žižkov žádají jako postupující o licenci pro 1. ligu. K tomu musejí doložit potřebné materiály týkající se především výstavby vyhřívání trávníku. O jejich osudu se bude rozhodovat na příštím zasedání licenční komise.

Fotbalisté Mostu, Varnsdorfu a Znojma obsadili místa těsně nad pásmem sestupu a slavili záchranu. Vlašim je v tabulce před posledním kolem šestá. V případě neobdržení profesionální licence by však týmy mohly hrát pouze třetí ligu.

Proti neudělení licence mají kluby možnost podat odvolání do sedmi kalendářních dnů po obdržení písemného rozhodnutí. Odvolání musí být podáno k rukám licenčního manažera. Licenční tribunál ČMFS rozhodne s konečnou platností, nejpozději do data losování soutěže.