Jak již bylo zmíněno, Sparta neumožňuje svým fanouškům zakoupit si v balíčku vstupenky na všechny čtyři domácí zápasy základní fáze Ligy mistrů (hlavně kvůli překupníkům). V součtu tedy fanoušek, který bude chtít navštívit všechna utkání, zaplatí od pěti do deseti tisíc podle toho, jaká místa v epet ARENĚ si zvolí. Podle některých příznivců Letenských jde ale o přestřel.
„Zklamání, velký zklamání. V únoru jsme hráli osmifinále Evropské ligy s Kloppovým hvězdami nabušeným Liverpoolem a cena na protilehlou byla myslím kolem 1600 po slevě. Teď budeme platit stejnou částku za zápas s Brestem a se Salcburkem?“ ptá se na síti X jeden z fanoušků.
„Tohle je poprvé za ty roky, kdy reálně přemýšlím, že se kvůli ceně vzdám nějakého zápasu. Ne ale Salzburgu a Brestu, tam mi cena přijde v pohodě, ale spíš prostě Atlético a Inter mě nepřitahují dostatečně a přijde mi to už příliš,“ přidal se novinář Filip Horký.
Sparta v současnosti zažívá zlaté období, pravidelně má stadion vyprodaný a velkou část diváků tvoří permanentkáři. Právě pro ně si Letenští připravili alespoň slevu 20 procent na vstupenky. Jak si ale ceny na Ligu mistrů v Praze stojí v porovnání s ostatními kluby?
Nikdo moc nevybočuje
Dopředu je nutné zmínit, že většina klubů, které už zveřejnily ceny vstupenek, šla cestou balíčků, proto budeme porovnávat ceny za všechna čtyři utkání dohromady. Ze soupeřů, které Sparta vyzve na jejich stadionech, dosud odtajnil cenovou politiku jen nizozemský Feyenoord. U něj diváci zaplatí za balíček od 199 do 427 euro. Ceny jsou tedy takřka srovnatelné se Spartou, v přepočtu na české koruny jde o necelých pět tisíc v nejlevnější variantě a lehce přes deset tisíc v té nejdražší.
Zbylí venkovní soupeři pražského klubu, tedy Leverkusen, Stuttgart a Manchester City, ceny zatím neodtajnili. Ale třeba Slovan Bratislava chce za balíkovou vstupenku na všechny čtyři domácí zápasy od 240 (kotel) do 2000 eur (VIP), což je 6000 až 50 000 korun.
Další kluby už ceny na Ligu mistrů odhalily a také se pohybují na podobných cifrách jako Sparta. Na švýcarský klub Young Boys zaplatí fandové od 153 (cca 4000 korun) do 428,50 švýcarských franků (cca 11 400 korun). Celtic nabízí pro permanentkáře jednotnou cenu 184 liber, tedy asi 5500 českých korun. V podobných číslech se pohybují i belgické Bruggy, kde balíček přijde na 208 (cca 5100 korun) až 380 (cca 9500 korun) euro.
Jednotlivé vstupenky nabízí kupříkladu Girona, kam v létě přestoupil ze Sparty Ladislav Krejčí, a za zápas s Feyenoordem tam fanoušci zaplatí od 60 (cca 1500 korun) do 116 (cca 2900 korun) euro. Ceny jsou tedy také srovnatelné s Letnou.
Argumentovat se jistě dá průměrnou mzdou v jednotlivých zemích, která je o poznání vyšší ve Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii, Španělsku i Skotsku. V potaz se ale musí brát i kapacita jednotlivých stadionů, která také zvyšuje atraktivitu míst a zájem o ně.
Domácí stadion Feyenoordu pojme přes 51 tisíc diváků, Young Boys můžou doma přivítat 31 500 fanoušků, Celtic přesahuje kapacitou 60tisícovou hranici a na Bruggy může přijít až 29 tisíc fotbalových příznivců. Oproti tomu letenská aréna Sparty pojme jen lehce přes 18 tisícovek diváků, což jen zvyšuje poptávku po vstupenkách a taky jejich cenu. Menší kapacitu ze zmiňovaných týmů má už jen Girona, na jejíž stánek se vejde jen něco přes 14 tisíc lidí.
I když se některým lidem zdají ceny lístků jako přemrštěné, rozhodně se nedá očekávat, že by Letná zůstala na nadcházející zápasy poloprázdná. První evropská zkouška mezi smetánkou čeká Spartu už ve středu 18. září od 18.45. Sparta jako první vyzve Salcburk.