1 z 6
Další

FC Barcelona – Dynamo Kyjev 0:4 (listopad 1997)

Zdroj: Youtube

Zápas, který na jedné straně odstartoval obrovskou blamáž, na té druhé naopak představil světu mladé ukrajinské eso Andrije Ševčenka. Tehdy teprve jednadvacetiletý mladík si na Camp Nou otevřel svou vlastní střelnici a porazil španělského giganta v podstatě úplně sám. 9. minuta, 32. minuta a 44. minuta. Jedna trefa, o chvíli později druhá a před odchodem do kabin dokonán čistý a naprosto dokonalý hattrick.

Barcelonští fanoušci nevěřili vlastním očím, naprosto zaskočená domácí obrana jenom přihlížela jedinečné one man show urputného mladíka. Ševčenko pokračoval ve své jízdě i ve druhé půli, střeleckou slinu však po něm převzal kolega z ofenzívy Serhij Rebrov, který upravil konečné skóre na propastných 4:0. O dva týdny dříve tři inkasované branky v Kyjevě, tentokrát hned čtyři na domácí půdě. Takhle moc se Barcelona dlouho nestyděla.

FC Barcelona – Rubin Kazaň 1:2 (říjen 2009)

Katalánský velkoklub neměl příliš ve zvyku rozdávat body. A na domácím Camp Nou už vůbec ne. Jenže hned na startu skupinové fáze přišlo nevídané klopýtnutí, které šokovalo celý fotbalový svět. Barcelonu tehdy vedl Pep Guardiola, po hřišti běhala jména jako Messi, Xavi či Iniesta. Pro ruské návštěvníky to měl být výlet za odměnu. To se ale hodně rychle změnilo.

Už ve druhé minutě hry šla Kazaň překvapivě do vedení, trápící se domácí celek spasil až po přestávce švédský obr Zlatan Ibrahimovič. V ten večer to ale bylo málo. Odhodlaní Rusové vycítili šanci a vsadili vše na jednu kartu. Povedlo se. Obhájce titulu naprosto vyhořel a ke konci utkání inkasoval podruhé. Barcelona padla na domácí půdě s Kazaní 1:2 a postarala se o největší překvapení ročníku.

BATE Borisov – Bayern Mnichov 3:1 (říjen 2012)

Měla to být jednoznačná záležitost, finalista předešlého ročníku odjížděl na chladný východ Evropy jako favorit, na kterého se vypisovaly snad jen ty nejsměšnější kurzy. Domácí Borisov však neměl co ztratit, před domácími fanoušky věřil v jeden výjimečný večírek. A když Bayern odstartoval duel v poněkud laxním tempu, touha Bělorusů rázem stoupala každou vteřinou.

Domácí šli v utkání zaslouženě do vedení, které po brance Pavlova drželi téměř celý zápas. Německý gigant ve druhé půli ožil, ovšem v koncovce pálil jednu šanci za druhou. A když už se zdálo, že se hostům přeci jen podaří srovnat, přišla druhá facka. BATE vedlo už o dvě branky a Bayern byl na kolenou. V závěru ještě vykřesal naději Franck Ribéry, jenže v 94. minutě definitivně zakončil blamáž pozdějších šampionů střídající Renan Bressan.

Celtic FC – FC Barcelona 2:1 (listopad 2012)

Jeden z nejbizarnějších zápasů v dlouhodobé historii Ligy mistrů. Do Skotska tehdy přicestovala katalánská partička vedená ofenzivním komandem Messi-Villa-Pedro, která měla na ostrovech jediný úkol. Vyhrát. A pokud možno bez větších potíží. Ovšem tento plán začal troskotat hned od první minuty zápasu. Přitom dodnes nikdo nechápe, jak se to vůbec mohlo stát.

Celtic čelil od samého začátku drtivému tlaku Barcelony, za celý zápas si užil pouhých 16% držení míče. I přesto dokázal vstřelil první branku, po rohu udeřil Victor Wanyama. Ofenzivní dobývaní svěřenců kouče Tita Villanovy nadále pokračovalo, ale vynikající Ben Forster v brance předváděl velkolepé zákroky. A když před poločasem přidali domácí další branku, teprve ze své druhé šance, ostuda byla na světě. Nepomohla ani kontaktní branka Messiho, Barcelona si ve Skotsku ušila další nezapomenutelnou blamáž.

Chelsea – Basilej 1:2 (září 2013)

Svěřenci portugalského stratéga Josého Mourinha načali svou cestu milionářskou soutěží podle plánu, těsně před poločasem se krásnou střelou prosadil záložník Oscar, kterého vyslal do průniku legendární Frank Lampard. Na Stamford Bridge si žádný jiný scénář ani nepřipouštěli, nálepka jasného favorita ležela na západě Londýna. Po změně stran však přišel nečekaný zvrat.

Hra domácích začala postupně uvadat, pohlednou ofenzivní show vystřídalo čekání na závěrečný hvizd, které se ale do té doby suverénní Chelsea vůbec nevyplatilo. Neproměněné šance přišly Blues draho, v 71. minutě vyrovnal přesným pokusem Salah a o jedenáct minut dokonal šokující obrat po rohovém kopu Streller. Domácí už se nedokázali vrátit zpět a na své půdě padli v rámci skupinové fáze Ligy mistrů úplně poprvé od roku 2003.

Real Madrid – Šeriff Tiraspol 1:2 (září 2021)

Když se v Madridu dozvěděli o tom, že na slavný Santiago Bernabéu dorazí skupinka nadšenců z Moldavska, byl nákup lístků na tento duel tutovou záležitostí. Slabší soupeř, gólové hody a jednoznačné vítězství. Takové zápasy musí bavit snad každého fotbalového fanouška. Ovšem ona moldavská skupinka rádoby výletníků v ten večer zaskočila nejen Madrid, ale celý fotbalový svět.

Slabý vstup domácího týmu do zápasu potrestal Tiraspol již v 25. minutě, kdy se přesnou trefou blýskl Yakhshiboev. Opařený Real se snažil dostat do své optimální pohody, ale důrazná moldavská pevnost byla proti. Po změně stran sice vyrovnal kanonýr Benzema, ovšem to bylo ze strany paběrkujícího Bílého baletu všechno. A v 90. minutě navíc dorazil z Moldavska závěrečný účet. S úrokem, který v Madridu kousali ještě hodně dlouho.