V brance Arsenalu dostal před Petrem Čechem přednost David Ospina a během úvodních 15 minut dvakrát inkasoval, když ho překonali Cafú a Keserü. Hosté však ještě v prvním poločase vyrovnali zásluhou Xhaky s Giroudem a dvě minuty před koncem rozhodl o výhře Özil.

Arsenal do osmifinále pomohla také výhra Paris St. Germain, které uspělo 2:1 v Basileji, za kterou odehráli celý zápas český brankář Tomáš Vaclík a stoper Marek Suchý. Francouzského favorita poslal do vedení ve 43. minutě Matuidi, ale v 76. minutě vyrovnal Zuffi. O vítězství hostů poté při přesilovce po vyloučení Diého rozhodl v 90. minutě tvrdou střelou z voleje Meuiner.

Sladká pomsta Citizens

Bayern si postup zajistil výhrou 2:1 na hřišti PSV Eindhoven. Obě branky bavorského celku vstřelil Robert Lewandowski, který navíc třikrát trefil břevno. Německý tým ze skupiny D do osmifinále doprovodí Atlético, které si poradilo 2:1 s Rostovem. Ruský celek sice ještě v Lize mistrů nevyhrál, jako první ale dokázal překonat madridskou obranu.

Možnost zajistit si v předstihu postup promarnila Barcelona. Na hřišti Manchesteru City, který vede bývalý kouč katalánského celku Pep Guardiola, prohrála 1:3. Dva góly dal Gündogan a anglický tým si tak připsal první výhru nad Barcelonou, když předchozích pět vzájemných zápasů ztratil se skóre 2:11.

Porážku odvrátil Hamšík

Osmifinále si nezajistila ani Neapol, která remizovala na hřišti Besiktase Istanbul 1:1. Postup by italskému celku zařídila výhra a remíza ve druhém utkání skupiny B mezi Benficou a Dynamem Kyjev, které však nakonec lisabonský celek vyhrál 1:0.

Besiktas poslal do vedení z penalty v 79. minutě Quaresma, ale ranou zpoza vápna vzápětí vyrovnal Hamšík. Slovenský reprezentant si připsal 102. gól v dresu Neapole a od klubového rekordu slavného Diega Maradony ho dělí 13 branek.

4. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina A:
Ludogorec Razgrad - Arsenal 2:3 (2:2)
Branky: 12. Cafú, 15. Keserü - 20. Xhaka, 42. Giroud, 88. Özil. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (Niz.). Diváci: 30.862.

Basilej - Paris St. Germain 1:2 (0:1)
Branky: 76. Zuffi - 43. Matuidi, 90. Meuiner. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (Rum.). ČK: 84. Dié (Basilej). Diváci: 34.639.

1. Arsenal 4 3 1 0 12:3 10
2. Paris St. Germain 4 3 1 0 9:3 10
3. Basilej 4 0 1 3 2:8 1
4. Ludogorec Razgrad 4 0 1 3 4:13 1

Skupina B:
Benfica Lisabon - Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)
Branka: 45.+2 Salvio z pen. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (Fr.). Diváci: 51.641.

Besiktas Istanbul - Neapol 1:1 (0:0)
Branky: 79. Quaresma z pen. - 82. Hamšík. Rozhodčí: Clattenburg - Collin, Bennett (všichni Angl.). Diváci: 35.552.

Manchester City - Barcelona 3:1 (1:1)
Branky: 39. a 74. Gündogan, 51. De Bruyne - 21. Messi. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (Maď.). Diváci: 53.340.

Borussia Mönchengladbach - Celtic Glasgow 1:1 (1:0)
Branka: 32. Stindl - 76. Dembélé z pen. Rozhodčí: De Sousa - Mesquita, Santos (Portug.). ČK: 75. Korb (Mönchengladbach). Diváci: 46.283.

1. FC Barcelona 4 3 0 1 14:4 9
2. Manchester City 4 2 1 1 10:8 7
3. Mönchengladbach 4 1 1 2 4:7 4
4. Celtic Glasgow 4 0 2 2 4:13 2

Skupina D:
Atlético Madrid - FK Rostov 2:1 (1:1)
Branky: 28. a 90.+3 Griezmann - 30. Azmún. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Mulvanny (Skot.). Diváci: 40.392.

PSV Eindhoven - Bayern Mnichov 1:2 (1:1)
Branky: 14. Arias - 34. z pen. a 74. Lewandowski. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (It.). Diváci: 35.000.

1. Atlético Madrid 4 4 0 0 5:1 12
2. Bayern Mnichov 4 3 0 1 11:3 9
3. PSV Eindhoven 4 0 1 3 4:9 1
4. Rostov na Donu 4 0 1 3 3:10 1