Real Madrid přepsal proti Legii Varšava klubovou historii. Gareth Bale už po 57 vteřinách vystřelil gól a postaral se tak o nejrychlejší branku "Bílého baletu" v milionářské soutěži.

Škoda jen, že se nedočkal potlesku fanoušků, duel se totiž hrál bez diváků kvůli trestu pro Varšavu za projevy rasismu svých fanoušků v úvodním utkání v Madridu.

A velšský kanonýr byl při chuti, v 35. minutě si navíc připsal asistenci, když připravil míč pro Karima Benzemu. Ten se tak dočkal premiérového gólu v letošním ročníku Ligy mistrů.

Zdálo se, že Real má duel ve své režii. Jenže ještě do poločasu zdramatizovala zápas střela Vadise Odjidji-Ofoeho do šibenice. A to nebylo poslední překvapení zápasu. V 58. minutě vyrovnal domácí Miroslav Radovič a v 83. minutě polský klub dokonce vedl, když se prosadil Thibault Moulin. Radost domácích ale trvala jen dvě minuty, na konečných 3:3 vyrovnal mateo Kovačič.

Za dramatickým zápasem pak udělal tečku střelou do břevna Lucas Vázquez. Duel řídil český rozhodčí Pavel Královec.

Ve druhém zápase skupiny F se zrodil jediný postup večera. Borussia Dortmund přivítala portugalský Sporting a porazila jej nejtěsnějším rozdílem díky brance Adriána Ramose z 12. minuty. Napodobila tak předloňskou sezonu, kdy si osmifinále zajistila také už po čtyřech utkáních.

Juventus přišel o výhru v závěru

Juventus Turín v této sezoně Ligy mistrů poprvé inkasoval, když v 85. minutě zápasu s Lyonem vymazal Corentin Tolisso penaltový zásah Gonzala Higuaína z úvodu utkání. Zkazil tak nejen postupový výsledek pro Juventus, ale i 100. zápas turínského brankáře Gianluigiho Buffona v prestižní soutěži.

Sevilla za vítězstvím 4:0 nad Dinamem Záhřeb vykročila už v prvním poločase, když se po půlhodině trefil Luciano Vietto. Těsně před přestávkou pak byl vyloučen záhřebský Petar Stojanovič a potopil zbytky naděje pro svůj tým. Početní převahu využili v druhém dějství Sergio Escudero, Steven N'Zonzi a Wissam Ben Yedder, kvůli remíze Juventusu si však Sevilla postup ještě nezajistila.

Porto stíhá Leicester

Ve skupině E viděla na stadionu ve Wembley rekordní klubová návštěva 85.512 diváků porážku domácího Tottenhamu 0:1 s Bayerem Leverkusen. V 65. minutě o ní rozhodl Kevin Kampl a jeho klub tak soupeře vystřídal v tabulce na druhém místě.

Příležitost zajistit si postup nevyužil Leicester, který v utkání skupiny G pouze remizoval 0:0 s FC Kodaň. S deseti body stále vede skupinu, ale po výhře 1:0 nad Bruggami se mu na rozdíl tří bodů přiblížilo Porto.

Záladní skupiny fotbalové Ligy mistrů - 4. kolo:

Skupina E:

Tottenham - Leverkusen 0:1 (0:0)
Branka: 65. Kampl. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). Diváci: 85.512.

Monako - CSKA Moskva 3:0 (3:0)
Branky: 29. a 41. Falcao, 13. Germain. Rozhodčí: Jug - Žunič, Vidali (všichni Slovin.). Diváci: 10.029.

1. Monako 4 2 2 0 7:3 8
2. Leverkusen 4 1 3 0 4:3 6
3. Tottenham 4 1 1 2 2:3 4
4. CSKA Moskva 4 0 2 2 3:7 2

Skupina F:

Dortmund - Sporting Lisabon 1:0 (1:0)
Branka: 12. Ramos. Rozhodčí: Makkelie - Steegstra, Diks (všichni Niz.). Diváci: 65.849.

Legia Varšava - Real Madrid 3:3 (1:2)
Branky: 40. Odjidja-Ofoe, 58. Radovič, 83. Moulin - 1. Bale, 35. Benzema, 85. Kovačič. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Nádvorník - Ardeleánu, Hrubeš (všichni ČR). Hráno bez diváků.

1. Dortmund 4 3 1 0 11:3 10
2. Real Madrid 4 2 2 0 12:7 8
3. Sporting Lisabon 4 1 0 3 4:5 3
4. Legia Varšava 4 0 1 3 4:16 1

Skupina G:

FC Kodaň - Leicester 0:0
Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 34.146.

FC Porto - FC Bruggy 1:0 (1:0)
Branka: 37. Silva. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Cabanero, Sevilla (všichni Šp.). Diváci: 32.310.

1. Leicester 4 3 1 0 5:0 10
2. FC Porto 4 2 1 1 4:3 7
3. FC Kodaň 4 1 2 1 5:2 5
4. FC Bruggy 4 0 0 4 1:10 0

Skupina H:

Juventus Turín - Lyon 1:1 (1:0)
Branky: 13. Higuaín z pen. - 85. Tolisso. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). Diváci: 40.356.

FC Sevilla - Dinamo Záhřeb 4:0 (1:0)
Branky: 31. Vietto, 66. Escudero, 80. N'Zonzi, 87. Ben Yedder. ČK: 45.+1 Stojanovič (Dinamo). Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.). Diváci: 35.215.

1. FC Sevilla 4 3 1 0 6:0 10
2. Juventus Turín 4 2 2 0 6:1 8
3. Lyon 4 1 1 2 4:3 4
4. Dinamo Záhřeb 4 0 0 4 0:12 0