Dveře fotbalové ligy se pro letošek zaklaply, přestupní okno se na měsíc otevře 15. ledna. Hráčští agenti, stejně jako šéfové klubů, trenéři i samotní hráči jsou už ovšem ve střehu.

Soutěž patrně opustí střelci Necid a Svěrkoš, příbramský kanonýr Huňa změní dres, velký třesk se dá očekávat ve Spartě…

Udrží vedoucí Slavia opory? „S největší pravděpodobností Tomáš Necid odejde,“ shoduje se vedení Slavie i experti. Mladý snajpr už má podepsanou smlouvu s CSKA Moskva, kouč Jarolím by ho ale rád udržel v týmu ještě půl roku na hostování.

Kromě toho by Slavii mohl opustit slovenský bek Matej Kračík, který si o možné angažmá řekl skvělými podzimními výkony a podle zákulisních informací o něj stojí bundesligový Stuttagrt.

Vybředne Sparta z vleklé krize? Spekuluje se o tom, že Spartu by mohl nově vést Massimo Morales, takticky vyspělý kouč Příbrami. Kouč Jozef Chovanec ale prohlašuje, že minimálně stávající sezonu dotrénuje a podle všeho má důvěru vedení.

Co s týmem udělá? „Personální změny budou,“ hlásí. O místo v kádru může přijít dost hráčů včetně Libora Doška či Matušoviče, není jisté, zda zůstane Řepka.

Naopak je zřejmé, že mužstvo bude třeba i doplnit. „Sparta by měla brát to nejlepší, co je v lize,“ myslí si Ondrej Chovanec, hráčský agent a bratranec sparťanského trenéra. V zahraničí ovšem působí trio stoperů Šimůnek, Mazuch, Roman Hubník, o které na Letné dlouhodobě stojí.

Kam zamíří Huňa a Frejlach? Z „domácích zdrojů“ se nabízí Huňa, autor deseti gólů v dresu Příbrami a hodně pracovitý forvard, nebo Frejlach, talentovaný záložník, který údajně nechce prodloužit smlouvu v Liberci. „A zájem o něj má šest ligových týmů,“ říká Frejlachův agent Ondrej Chovanec.

Na české prostředí vysoce nadprůměrný Rajnoch patrně zůstane v Mladé Boleslavi, nebo odejde do zahraničí.

Opustí ligu reprezentant Svěrkoš? Francouzské Sochaux už o Svěrkoše hodně stálo v létě, nyní se opět hlásí důrazně o slovo. Bude záležet na tom, jaké cíle si Baník dá do jarní části sezony.

Kolik změn pozná ambiciózní Brno? Kouč Vítězslav Lavička lukrativní nabídku odmítl už dvakrát, Aleš Křeček, který tým „dočasně“ převzal po trenéru Uličném, jarní část odstartuje jen těžko. V úterý by navíc podle kuloárních informací mohla být oznámena jména nového sportovního ředitele i ředitele výkonného.