Liberci se minulou sobotu nepovedl vstup do jarní části soutěže a v premiéře trenérského dua Jiří Kotrba, Josef Csaplár doma podlehl Slavii Praha 1:3. "Na Duklu jedeme napravit špatný výkon z prvního poločasu utkání se Slavií. Musíme se prosadit naší hrou. Věřím, že jsme se na Duklu dobře připravili, a je jen na hráčích, jak se jim podaří naše záměry realizovat," uvedl Kotrba.

Sedmá Dukla na rozdíl od Liberce zahájila druhou polovinu sezony výhrou 1:0 v Brně. Trenér Luboš Kozel varuje před podceněním Slovanu jen kvůli jeho postavení v tabulce. "Liberec je momentálně na patnácté příčce, ale vzhledem ke kvalitě jeho kádru tam určitě nepatří. Má výborné hráče směrem do ofenzivy, trošku ho sráží defenzivní fáze a chyby v ní," upozornil Kozel.

"Trošku mi připomíná německý Dortmund, který je v podobné pozici, nezvládl start do jara, ale teď už se zvedá. Myslím si, že je jen otázkou času, kdy se tohle povede Liberci. Soupeř to je nepříjemný a nebezpečný," doplnil kouč Pražanů, jehož tým na Julisce podlehl Liberci ve dvou z dosavadních tří ligových střetnutí.

Jihlava hraje se Slováckem

Desátá Jihlava před týdnem uhrála v Praze bezbrankovou remízu s Bohemians 1905, teď nového trenéra Vysočiny Luďka Klusáčka čeká domácí premiéra. "Naším cílem hned v úvodu jara je dostat se do klidného středu tabulky. K tomu potřebujeme na domácí půdě zvítězit. Budeme spoléhat na naši ofenzivní hru, kterou chceme protivníka přehrát," konstatoval Klusáček.

Naopak deváté Slovácko chce napravit úvodní jarní porážku 1:2 s Jabloncem. "Úkol to nebude snadný, Jihlava je v domácím prostředí hodně nebezpečná. I když na podzim doma prohrála se Spartou, tak sebrala tři body silné Plzni. Pokusíme se získat alespoň bod, abychom se přiblížili klidnému středu tabulky," uvedl kouč Svatopluk Habanec.

Mimochodem, Slovácko v nejvyšší soutěži ještě v Jihlavě nevyhrálo.