Neřekl to zatím oficiálně, vše tomu ale výrazně nasvědčuje. Českou fotbalovou ligu bude i v nadcházející sezoně zdobit Vladimír Šmicer.

Jedna z ikon Slavie dostala od Ivana Haška lukrativní nabídku, ovšem s jednou podmínkou: můžeš vykonávat funkci manažera reprezentace – za předpokladu, že ukončíš kariéru.

Dlouhodobě zraněný fotbalista však v neděli odcestoval s mistrovskou Slavií na herní soustředění do Seefeldu.

„Co já vím, tak se rozhodl pokračovat v kariéře,“ předeslal brankář Martin Vaniak.

„Bavili jsme se o tom, spíš by chtěl ještě hrát,“ řekl slávistický kouč Karel Jarolím.

„Fotbal, to je jeho život. A on stále cítí, že české lize má co dát,“ přidal se Ladislav Vízek, internacionál a Šmicrův tchán.

Dá se tak očekávat, že zkušený záložník či útočník v nejbližší době Haškovi s díky oznámí, že možnost, kterou před něj postavil, akceptovat nebude.

Kvůli trablům (převážně) s kolenem Šmicer v letošním třicetikolovém ligovém maratonu naskočil jen do osmi duelů. „Dokud mi to zdraví dovolí, chci odstartovat další sezonu jako hráč,“ opakoval od té doby.

14. dubna v Antverpách podstoupil komplikovanou operaci kolene, v minulém týdnu začal s lehkým tréninkem, na hřiště se může vrátit až v říjnu.

Bylo (možná ještě je) to velmi těžké rozhodování. „Šmíca ho konzultoval s mnoha lidmi. A hlavně starší kluci mu radili, ať ještě hraje, dokud může. Mezi nimi i Jarda Jágr,“ prohlásil Vízek.

Další faktor, který jistě hraje klíčovou roli? „Lékař, který ho operoval, mu do budoucna dal velkou naději,“ řekl Vízek.

„Mohl by ještě něco odehrát, nějaké to derby,“ zažertoval kouč Jarolím v narážce na podzimní duel se Spartou, v němž dal Šmicer dva góly.

„Kdyby cítil, že na to nemá, tak okamžitě skončí. Jsem už popravdě trošku skeptický, ale moc bych mu přál, aby si tu kariéru ještě úspěšně prodloužil,“ prohodil Vízek.