Slovácko hraje o jednu z posledních nadějí v Brně, Olomouc se pokusí získat první jarní body i důvěru proti Kladnu. Dva dny před televizním soubojem měst Liberec a Jablonec v pořadu 'Výzva' si to rozdají na hřišti a také před televizními kamerami fotbalisté obou severočeských sousedů. Derby tradiční rivaly nezastihne v ideálním rozpoložení: Liberec dvakrát po sobě remizoval a ztrácí na boj o titul, Jablonec se zase po nečekané výhře na Spartě utápí v průměrných výkonech ve středu tabulky.

Liberečtí hodlají ztráty odčinit už nyní, ale ve Slovanu dobře vědí, že nesmí zopakovat nevýrazné výkony z posledních duelů se Slováckem a Mostem. "Musíme se zlepšit po všech stránkách, hlavně pak v ofenzivě. To, že jdou zápasy rychle po sobě, vítáme. Aspoň máme šanci minulá zakolísání rychle napravit," uvedl kouč Vítězslav Lavička.

Jablonečtí fotbalisté nevstřelil gól 361 minut a trenér Petr Rada věří, že prokletí zlomí v souboji s Libercem. "Nehrajeme tak špatně, ale jsme nedůrazní a nepřesní v koncovce. Gól jsme nadali již šest hodin, ale někdy se to zlomit musí. Věřím, že derby a navíc před televizními kamerami hráče dostatečně nabudí a smůlu zlomíme," věří Rada. Jablonec ještě nikdy nedokázal v Liberci vyhrát.

Brno fotbalově ožilo a rádo by se znovu přiblížilo příčkám, z nichž se postupuje alespoň do Poháru Intertoto. Už podruhé přivítá na svém hřišti klub ohrožený sestupem, ale proti Slovácku je čeká více práce než s neškodnou Olomoucí. "Určitě Slovácko nepodceníme, jeho poslední výsledky a také hra jsou pro nás varováním," trenér Josef Mazura. Vedení brněnského klubu připravilo pro diváky překvapení: při zápase bude představen nový maskot a po utkání se opět rozzáří nad stadionem ohňostroj.

Slovácko podle jeho trenéra nejede do Brna bez šancí na úspěch. "Naděje na bodový zisk je s každým soupeřem. Tým je po dobrých výsledcích v Liberci a doma se Slavií v psychické pohodě. Brno má ale nesmírně zkušený tým a musíme si pohlídat zejména Polácha, kterého letošní jaro zastihlo ve výborné formě," prohlásil kouč Pavel Malura.

Na Hané jsou ve střehu, tak blízko sestupu Sigma už dlouho nebyla. Tým nezískal na jaře ani bod a teď přivítá Kladno, které naopak prochází jarem bez prohry. Nepříznivým postavením se zaobíralo představenstvo klubu, které vyjádřilo plnou podporu trenéru Vlastimilu Petrželovi. Ten si ovšem stále nepřipouští, že tým bojuje o záchranu. "Slyším to z každé strany, ale tak to není, jen nám nevyšel jarní start. Je to otázka jednoho povedeného zápasu, kdy se mladší hráči zbaví psychického břemene. Věřím, že proti Kladnu to konečně zlomíme," zopakoval Petržela.

Hosté jsou v pohodě, záchrana je už hodně blízko. Dnes trénovali na Kladně, do dějiště utkání odcestují až ve čtvrtek neobvykle Pendolinem. Naopak po utkání tým přenocuje v Olomouci a po dopolední regeneraci se vrací domů. "Bodový zisk je reálný, Olomouc bude bojovat nejen s námi, ale i s vlastní psychikou a v tom spatřujeme určitou výhodu. Pokud dokážeme zopakovat výkony z posledních zápasů, nejsme bez šancí," uvedl trenér Miroslav Koubek. Pokud se dostane do hry Pončák, oslaví 100. ligový start.

 

Zbývající program 23. kola:

Čtvrtek 19. dubna:

17:15 Slovan Liberec - FK Jablonec 97 (1:1, ČT2),

19:30 1. FC Brno - 1. FC Slovácko (0:0), Sigma Olomouc - SK Kladno (2:3).