World Leagues Forum sdružuje soutěže z celého světa, kterým pomáhá v jednání na poli politickém i sportovním a také přispívá k celkovému rozvoji všech zainteresovaných lig. Mezi členy jsou elitní evropské soutěže Premier League, La Liga nebo Bundesliga, ale také americká MLS, australská APL nebo japonská J.League.

Valná hromada Pardubického krajského fotbalového svazu.
Předseda Fousek na valné hromadě: o Strahovu, stanovách a členských příspěvcích

„Jsme rádi, že jsme se stali členem tak vlivné organizace, jakou bezesporu World Leagues Forum je. Vnímáme to jako další potvrzení dlouhodobě rostoucího renomé a síly českého profesionálního fotbalu nejenom v naší zemi, ale i v rámci Evropy i světa. Věříme, že členství ve World Leagues Forum kredit českého fotbalu ještě posílí a může být prostředkem k dalšímu růstu nejoblíbenějšího sportu u nás,“ řekl výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

Ligová fotbalová asociace se tak stává členem již druhé silné a uznávané organizace. Od roku 2018 je součástí European Leagues, na jejímž poli dosáhla LFA v loňském roce výrazného diplomatického úspěchu v podobě organizování 46. Valného shromáždění této asociace.

Pozornost a prestiž

„Díky úspěšnému hostitelství European Leagues v Praze v roce 2023 jsme na diplomatickém poli získali pozornost a prestiž, na což bychom rádi navázali i ve World Leagues Forum. Chceme být slyšitelným hlasem i v další takto významné organizaci a věřím, že můžeme ostatním při vzájemné kooperaci nabídnout i cenné zkušenosti a znalosti, například v rámci obchodu a marketingu. Právě v oblasti marketingu v současnosti přicházíme s novou strategií na dalších pět let,“ řekl obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

WLF byla založena v roce 2017 a sdružuje přibližně 1 100 klubů z celého světa. Jejími členy jsou profesionální ligy, které jsou nezávislé na fotbalových asociacích svých zemí nebo mají alespoň určitou míru nezávislosti v organizaci a rozhodování.

Slavia vs. Sparta. Fanoušci během derby pražských "S"
Boj za fanoušky? Slavia nemá podporu. Hned šest klubů chce dál plot

„Jsme nadšeni, že můžeme Ligovou fotbalovou asociaci přivítat jako našeho nejnovějšího člena. Nedávné úspěchy LFA při organizaci a rozvoji profesionálního fotbalu v České republice jsou skutečně pozoruhodné. Máme velkou radost, že můžeme spolupracovat s jejich vedením a nadále podporovat pokrok ligy,“ řekl Jerome Perlemuter, generální sekretář WLF.