Antonín Růsek.Zdroj: www.fczbrno.czDo prvního utkání mezi dospělými šel brněnský talent s jasnou úlohou. „Trenér mi říkal, ať zůstanu na hrotu s Řezňou a Škodičem (Jakub Řezníček a Michal Škoda pozn. red.) a snažím se uhrát dlouhé balony, popřípadě vstřelit gól či nahrát na něj," vypráví Růsek.

A to se mu podařilo. Své role se nezalekl, když už ve třetí minutě svého pobytu na hřišti vybídl přesnou asistencí ke skórování Škodu. „Honza Polák mi skulinou prostrčil balon. Mezi obranou a střední zálohou jsem viděl místo. Škodič si tam odskočil a skvěle zavěsil," popisuje akci, která vedla k vyrovnání duelu.

O tom, že figuruje mezi náhradníky pro sobotní duel, se dozvěděl až v den zápasu. „Bylo to celé hodně narychlo. Po cestě domů mě povolali zpět. Nestihli za mnou přijet ani rodiče. A pak jsem šel na hřiště, to jsem vůbec nečekal," ve zkratce přibližuje Růsek.

Nervozita se nedostavila

I přesto, o jak významný moment v kariéře mladého fotbalisty se jedná, nebyl nervózní. „Nikdo mě nemusel uklidňovat, nepotřeboval jsem to," culí se.

V Brně od začátku sezony dostává prostor hodně mladých hráčů. Na Růska vyšla řada až ve dvanáctém kole. Ihned se ale dobře zapsal. „Je nás tu hodně mladých, trenér si nás bere na tréninky a hodně nás motivuje do práce," pochvaluje si.

ADAM HAVEL

ČTĚTE TAKÉ: Škoda je za góly rád, chybí mu však výhry. Bod je málo, ví střelec Brna